Kalkulator leasingowy – dlaczego warto z niego skorzystać?

leasing auta

Spis treści

leasing autaLeasing to jeden z najbardziej popularnych sposobów na nabycie pojazdów takich jak samochody osobowe, ciężarowe, czy też maszyny budowlane bądź rolnicze przez przedsiębiorców. Zanim jednak zdecydują się oni na wzięcie pojazdu w leasing warto jest poznać ile takie rozwiązanie będzie kosztować. W tym pomóc może kalkulator leasingowy. Dlaczego warto z niego skorzystać?

Czym jest kalkulator leasingowy?

Wielu przedsiębiorców chcąc wziąć pojazd w leasing spotkało się pewnie z pojęciem takim jak kalkulator leasingowy. Jest to zazwyczaj specjalny skrypt, którzy po otrzymaniu wymaganych danych jest w stanie dokładnie wyliczyć koszty leasingu, a nawet i poszczególnych rat.

Za pomocą kalkulatora leasingowego można w niezwykle prosty sposób uzyskać bardzo dokładne obliczenia leasingu. W ten sposób przedsiębiorca może dowiedzieć się czy dana oferta jest warta uwagi, czy może jednak lepiej wstrzymać się lub na przykład zdecydować się na nieco tańszy pojazd.

Jak skorzystać z kalkulatora leasingowego?

Aby skorzystać z kalkulatora leasingowego należy wpisać do niego odpowiednie dane. Mowa tu o rodzaju pojazdu, roku jego produkcji, wartości finansowanego środka trwałego, a także o warunkach umowy takich jak to jaki planujemy okres leasingu, a także procent udziału własnego i wysokość wykupu.

Po wpisaniu danych kalkulator leasingowy wygeneruje ofertę, która składa się z dokładnie rozpisanych rat leasingu, jego kosztów, a także wysokości wykupu oraz wkładu własnego. Z pomocą kalkulatora leasingowego można obliczyć koszt leasingu takich pojazdów oraz urządzeń jak samochody osobowe, dostawcze, ciężarowe, naczepy do ciągników siodłowych, autobusy, maszyny budowlane oraz rolnicze, a nawet fotowoltaika.

Dlaczego warto skorzystać z kalkulatora leasingowego?

Kalkulator leasingowy jest warty uwagi, gdyż jest to prosty sposób na obliczenie szacowanych kosztów leasingu. W ten sposób można wstępnie ocenić, czy firmę stać na dany leasing i czy na pewno jest on opłacalny za taką kwotę.

Powiązane artykuły