Kalkulator emerytalny – czyli Twoja przyszłość w Twoich rękach!

Spis treści

Nie ma się co oszukiwać – jeśli zależy Ci na spokojnej i prawdziwie pogodnej starości już dziś pomyśl o tym, by odkładać na własną emeryturę. Pomoże Ci w tym kalkulator emerytalny.

Dlaczego warto odkładać na własną emeryturę?

Po pierwsze dlatego, że starość kosztuje. I to sporo. Zwłaszcza, gdy zachorujesz i wymagasz kosztownego leczenia, a niekiedy prywatnych wizyt czy badań. Przyglądając się zaś programom pomocowym, jakie tworzy dla nas rząd trudno nie zauważyć, że kwestia seniorów jest skutecznie pomijana. Lepiej więc liczyć na swój własny portfel. Po drugie – to Ty jesteś autorem własnej bajki. Oznacza to, że sam najlepiej orientujesz się we własnych potrzebach i odkładasz na nie tylko taką samą, jaka jest dla Ciebie wygodna. Co najważniejsze jest to kwota stała czyli emerytura bez niespodzianek.

Kalkulator emerytalny – zobacz ile możesz odłożyć na starość

Zanim ostatecznie podejmiesz decyzję o odkładaniu środków na swoją emeryturę dokonaj małej symulacji kosztów i zysków. Najszybciej dokonasz tego wchodząc na tą stronę https://www.esaliens.pl/pl/kalkulatory/kalkulatory-emerytalne/kalkulator-ike i wykonując proste wyliczenia. W ten sposób zorientujesz się jak dużo możesz odłożyć wpłacając co najmniej 100zł miesięcznie. Kalkulator emerytalny pozwoli Ci się też zorientować, ile zaoszczędzisz na podatku (IKE jest zwolnione od tego obowiązku). Dowiesz się z niego również ile wyniesie Twój kapitał emerytalny netto wypłacany co miesiąc.

Reasumując – jeśli jesteś człowiekiem, który chce na starość zaznać choć trochę spokoju i nie martwić się o to, czy mu wystarczy do pierwszego, to koniecznie skorzystaj z kalkulatora emerytalnego i już dziś zacznij inwestować w samego siebie!  Zysk – gwarantowany !

Powiązane artykuły