Kalendarze adwentowe? Coś dla majsterkowiczów!

Kalendarz adwentowy niejedno ma imię! Jaki Ty masz na niego pomysł? Postaw na DIY!

Adwent to w kościołach chrześcijańskich okres czterech tygodni poprzedzających Wigilię. Tegoroczny Adwent właśnie się zaczyna. Czy każdy z Was ma już swój kalendarze adwentowy? Nie, nie chodzi mi o czekoladki z okienkami, które można kupić teraz w każdym hipermarkecie, i to niekoniecznie z motywem świątecznym. Co Batman, Supermen i Księżniczki Disneya mają do adwentu? Nie wiadomo! Wiadomo jednak, że jeśli chcemy mieć naprawdę oryginalny kalendarz adwentowy – musimy go sobie sami zrobić! Są tu majsterkowicze? Oto garść inspirujących pomysłów!

W internecie można znaleźć mnóstwo pomysłów na własnoręcznie wykonane kalendarze adwentowe. Przygotowując takowy, warto wziąć pod uwagę, gdzie będzie stał (to będzie warunkowało jego gabaryty) i dla kogo jest przeznaczony (wyłącznie dla dzieci, dla całej rodziny, a może ma po prostu świetnie wyglądać i być ważnym elementem budowania świątecznej atmosfery). Ustalone? To teraz wystarczy przygotować wszystkie niezbędne do wykonania kalendarza materiały i… do dzieła!

  • Kalendarz z rolek po papierze toaletowym lub ręcznikach papierowych? Pewnie! Recykling zawsze się opłaca!Adwentowy domek z rolek po papierze toaletowym. W życiu bym nie przypuszczała, że z tak trywialnej rzeczy – można zbudować tak estetyczną ozdobę! Do zrobienia kalendarza adwentowego będą nam potrzebne: twarde rolki po papierze toaletowym lub ręcznikach papierowych, gruba tektura, brązowy lub szary papier (w zależności od koloru naszych rolek), flamastry i mocny klej. Widzicie na zdjęciu co i jak?
  • Adwentowa piramida z pudełek po zapałkach. Wystarczy zgromadzić odpowiednią ilość małych pudełeczek po zapałkach, dowolnie je ozdobić (np. oklejając kolorowymi papierami lub wstążeczkami), a numerki umieścić na wysuwanych częściach pudełek. Następnie wszystkie pudełka łączymy ze sobą tworząc dowolny kształt, choćby tytułowej piramidki, ale równie ładnie będzie wyglądał sześcian.
  • Spinacze w roli głównej. Pomysł na wykonanie efektownego kalendarza w ekspresowym tempie to pomysł gody… drewnianych spinaczy. Za ich pomocą do dowolnej konstrukcji: pojedynczej gałęzi lub kilku sznurków zawieszonych w ramie  – przypinamy niewielkie torebki z kolejnymi cyframi i liczbami.
  • Kalendarz adwentowy na półce? Czemu nie! To maksymalnie elegancki pomysł!Zależy nam na dyskretnym i ponadprzeciętnie eleganckim kalendarzu adwentowym? Zbudujmy go z drewna lub wykorzystajmy regał dokładając kilka niezbędnych ścianek. Na półkach postawmy estetyczne pudełka i pojemniki (również szklane) i… cieszmy oko widokiem tej niebanalnej instalacji. Po świętach regał lub regalik (gabaryty takiego kalendarza mogą być naprawdę różne!) z pewnością nam się przyda!

Odpowiedz