Kalendarze adwentowe? Coś dla majsterkowiczów!

Kalendarz adwentowy niejedno ma imię! Jaki Ty masz na niego pomysł? Postaw na DIY!

Spis treści

Kalendarz adwentowy niejedno ma imię! Jaki Ty masz na niego pomysł? Postaw na DIY!

Adwent to w kościołach chrześcijańskich okres czterech tygodni poprzedzających Wigilię. Tegoroczny Adwent właśnie się zaczyna. Czy każdy z Was ma już swój kalendarze adwentowy? Nie, nie chodzi mi o czekoladki z okienkami, które można kupić teraz w każdym hipermarkecie, i to niekoniecznie z motywem świątecznym. Co Batman, Supermen i Księżniczki Disneya mają do adwentu? Nie wiadomo! Wiadomo jednak, że jeśli chcemy mieć naprawdę oryginalny kalendarz adwentowy – musimy go sobie sami zrobić! Są tu majsterkowicze? Oto garść inspirujących pomysłów!

W internecie można znaleźć mnóstwo pomysłów na własnoręcznie wykonane kalendarze adwentowe. Przygotowując takowy, warto wziąć pod uwagę, gdzie będzie stał (to będzie warunkowało jego gabaryty) i dla kogo jest przeznaczony (wyłącznie dla dzieci, dla całej rodziny, a może ma po prostu świetnie wyglądać i być ważnym elementem budowania świątecznej atmosfery). Ustalone? To teraz wystarczy przygotować wszystkie niezbędne do wykonania kalendarza materiały i… do dzieła!

  • Kalendarz z rolek po papierze toaletowym lub ręcznikach papierowych? Pewnie! Recykling zawsze się opłaca!Adwentowy domek z rolek po papierze toaletowym. W życiu bym nie przypuszczała, że z tak trywialnej rzeczy – można zbudować tak estetyczną ozdobę! Do zrobienia kalendarza adwentowego będą nam potrzebne: twarde rolki po papierze toaletowym lub ręcznikach papierowych, gruba tektura, brązowy lub szary papier (w zależności od koloru naszych rolek), flamastry i mocny klej. Widzicie na zdjęciu co i jak?
  • Adwentowa piramida z pudełek po zapałkach. Wystarczy zgromadzić odpowiednią ilość małych pudełeczek po zapałkach, dowolnie je ozdobić (np. oklejając kolorowymi papierami lub wstążeczkami), a numerki umieścić na wysuwanych częściach pudełek. Następnie wszystkie pudełka łączymy ze sobą tworząc dowolny kształt, choćby tytułowej piramidki, ale równie ładnie będzie wyglądał sześcian.
  • Spinacze w roli głównej. Pomysł na wykonanie efektownego kalendarza w ekspresowym tempie to pomysł gody… drewnianych spinaczy. Za ich pomocą do dowolnej konstrukcji: pojedynczej gałęzi lub kilku sznurków zawieszonych w ramie  – przypinamy niewielkie torebki z kolejnymi cyframi i liczbami.
  • Kalendarz adwentowy na półce? Czemu nie! To maksymalnie elegancki pomysł!Zależy nam na dyskretnym i ponadprzeciętnie eleganckim kalendarzu adwentowym? Zbudujmy go z drewna lub wykorzystajmy regał dokładając kilka niezbędnych ścianek. Na półkach postawmy estetyczne pudełka i pojemniki (również szklane) i… cieszmy oko widokiem tej niebanalnej instalacji. Po świętach regał lub regalik (gabaryty takiego kalendarza mogą być naprawdę różne!) z pewnością nam się przyda!

Powiązane artykuły