Język niemiecki? Es ist nicht schwierig!

Język niemiecki jest ok! Sprechen Sie Deutsch

Współczesny rynek pracy to dynamiczny twór, który ewaluuje w różnych, często zaskakujących kierunkach. Jeszcze kilkanaście lat temu, można było w przysłowiowe ciemno obstawiać studia, które zagwarantują nam dobrą pracę. Dzisiaj zdaje się to raczej niemożliwe (poza standardowym stomatologiem i nie potrzebującym szkoły wyższej fryzjerem). Co zatem robić jeśli nie chcemy być ani dentystą, ani kreatorem fryzur? Uczyć się języków! To one otwierają wiele drzwi i są jednym z podstawowych „skilsów” w większości branż. Zdecydowana większość młodych ludzi potrafi sprawnie komunikować się po angielsku. A jak się sprawy mają z dodatkowym językiem obcym? Ja stawiam na język niemiecki!

Nauka języków w szkolnych murach

Kursy online to nowoczesna forma nauki. Klikasz?Język angielski towarzyszył mi przez cztery klasy szkoły podstawowej i cztery klasy liceum ogólnokształcącego. W szkole średniej „liznęłąm” również niemieckiego, który później pojawił się również w programie studiów wyższych. I mimo że na lekcje i zajęcia chadzałam regularnie (przede wszystkim dlatego, że były obowiązkowe i po prostu trzeba było je zaliczyć) to i tak w głowie zostało mi z nich niewiele, głównie podstawy i jedno zdanie z jakiejś podręcznikowej czytanki…: „ich liebe die Polizei”. Tak, dziwne to zdanie, ale to pewnie główny powód, dla którego wwierciło się w moją pamięć tak skutecznie.

Dokształcanie online!

Kursy online to wygodna forma nauki, dostępna również dla osób zapracowanychPrzychodzi taki moment (wcześniej lub później), że dorosły człowiek z własnej woli chce się dokształcać, rozwijać swoje pasje lub uczyć się zupełnie nowych rzeczy. Chwyćmy tę chwilę i wyciśnijmy z niej jak najwięcej się da – satysfakcja będzie największą zapłatą! Gdy zaczyna chodzić nam po głowie myśl, że może warto by było jednak poduczyć się języków – od razu przeglądnijmy ofertę kursów. Nie dajmy się odwieść od tego pomysłu argumentami w stylu: „po co nam to?”. Być może żaden dodatkowy język nie jest nam potrzebny w pracy, a i podróżowanie po Polsce raczej nie wymaga znajomości tegoż, ale… przecież nie mamy pewności, że zawsze będziemy pracować w tym samym miejscu, a za kilka lat nie przyjdzie nam chęć na zagraniczne wojaże! Brak czasu? Nic z tych rzeczy! Nowoczesne szkoły językowe oferują nam kursy online, z których możemy korzystać w dowolnym miejscu i czasie.

Kurs niemieckiego online to coś właśnie dla mnie! Chcę wynieść swoje umiejętności ponad „ich liebe die Polizei”. A co dla Was? Też język niemiecki online, czy może jakiś inny język?

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *