Jakie zalety ma zapisanie dziecka do przedszkola lingwistycznego?

przedszkole jezykowe

Spis treści

Rozglądasz się za placówką przedszkolną dla swojej pociechy? Obecnie dużym zainteresowaniem rodziców cieszą się przedszkola lingwistyczne. Czym dokładnie są takie przedszkola i jakie korzyści oferują?

Czym jest przedszkole lingwistyczne?

Termin jak przedszkole lingwistyczne odnosi się do rodzaju przedszkola, w którym duże znaczenie ma nauka i korzystanie z języków obcych, a te, jak wiadomo, są bardzo przydatne w przyszłym życiu.

Dzieci uczęszczające do przedszkola lingwistycznego, także nazywanego przedszkolem językowym, mogą uczyć się skutecznie jednego albo kilku języków obcych. Najczęściej przedszkola tego typu uczą angielskiego, lecz dostępne są też placówki, gdzie uczy się języków jak niemiecki, hiszpański, włoski, francuski.

Takie przedszkola realizują poszerzone programy językowe, dlatego też dzieci mogą wtedy intensywniej uczyć się języka obcego. W młodszym wieku jego nauka jest efektywniejsza, dlatego też maluchy mogą osiągnąć wtedy bardzo dobre efekty.

Gdy rodzice chcą wybrać przedszkole lingwistyczne Łódź – https://littlegenius.pl/ jest tym miastem, gdzie również można zapisać malucha do takiej placówki. Z adresami i ofertami można zapoznać się łatwo w internecie.

Dlaczego warto wybrać przedszkole lingwistyczne dla dziecka?

Skorzystanie z przedszkola lingwistycznego, w porównaniu do zwykłej placówki przedszkolnej, która nie realizuje poszerzonego programu językowego, ma wiele zalet. Zaliczane są do nich głównie:

  • skuteczna nauka języków obcych przez dziecko
  • indywidualne wsparcie w nauce języków obcych dopasowane do potrzeb i możliwości dzieci
  • łatwiejsze przygotowanie dziecka pod kątem językowym do pójścia do szkoły
  • dostęp do różnych typów zajęć dodatkowych, na przykład muzycznych, ruchowych, logopedycznych

Jako że przedszkola językowe są placówkami prywatnymi, warto też wskazać, że korzystanie z ich oferty ma też dodatkowe atuty w porównaniu z placówkami publicznymi. Zaliczyć można do nich głównie dłuższe godziny otwarcia, lepsze wyposażenie, możliwość skorzystania z indywidualnej diety w ramach wyżywienia.

Jak wybrać dobre przedszkole lingwistyczne?

Gdy rodzice pragną zapisać dziecko do przedszkola lingwistycznego, w takim przypadku warto zapoznać się z różnymi ofertami tego typu placówek online. Na ich stronach internetowych można dowiedzieć się więcej na temat dostępnych ofert, cenników, sprawdzić galerie, które prezentują przedszkole i jego otoczenie.

Również wiele pomocnych informacji można znaleźć na lokalnych grupach i forach, gdzie można dowiedzieć się, czy konkretna placówka przedszkolna polecana jest przez rodziców.

Powiązane artykuły