Jakie rolety wybrać do salonu? Przegląd najmodniejszych modeli

rolety

Spis treści

roletyWybór odpowiednich rolet okiennych ma duże znaczenie. Jakie osłony do okien warto wybrać do salonu? Sprawdź porady, które pomogą Ci w ich doborze!

Dlaczego warto kupić rolety okienne?

Rolety to rodzaj osłon okiennych o wszechstronnym zastosowaniu, które pozwalają na osłonięcie okien. Mogą być montowane na zewnątrz lub też od wewnątrz budynku.

Najczęściej kupowane są rolety okienne wewnętrzne, które wyróżniają się przystępnymi cenami, szeroką funkcjonalnością i łatwą obsługą.

Zalety stosowania rolet okiennych wewnętrznych:

  • Zapewniają odpowiedni poziom prywatności dla domowników,
  • Pozwalają na zmniejszenie nasłonecznienia wnętrza,
  • Redukują nadmierną temperaturę podczas gorących dni,
  • Podnoszą walory estetyczne pomieszczenia.

Gdy potrzebne są rolety Bielsko Biała – https://www.artroll.pl/ to jedno z wielu miast, gdzie można zakupić je jako gotowe lub na wymiar bezpośrednio u producentów.

Rolety okienne – popularne modele

Obecnie rolety okienne są oferowane w wielu wariantach, dlatego można dobrać je zależnie od stylu aranżacji wnętrza, swojego gustu oraz od oczekiwanej funkcjonalności tego typu osłon okiennych.

1. Rolety materiałowe

Dostępne są w dwóch wariantach – jako mini rolety bez kasety oraz jako rolety w kasecie, które dodatkowo wyposażone są w boczne prowadnice.

Rolety materiałowe są bardzo popularne i często zamawiane do salonów oraz do innych wnętrz. Są dostępne w wielu wariantach do wyboru, na przykład z materiałów gładkich lub wzorzystych, które mogą być dopasowane specjalnie do aranżacji wnętrza.

2. Rolety rzymskie

Tego typu rolety najczęściej produkowane są z tkanin, które nadają się do prania, dlatego sprawdzą się tam, gdzie istnieje duże ryzyko ich zabrudzenia.

Rolety rzymskie tworzą efektowne falbany, dzięki czemu doskonale sprawdzają się we wnętrzach klasycznych, rustykalnych czy też skandynawskich. Produkowane są z różnych materiałów, na przykład bawełny czy lnu. Mogą być jednolite lub wzorzyste. Ze względu na swój dekoracyjny wygład mogą zastąpić firanki.

3. Rolety dzień-noc

Tego typu rolety zbudowane są z dwóch warstw nakładającej się tkaniny w pasy.

Pasy w roletach dzień-noc są naprzemiennie ułożone i przepuszczają oraz blokują światło. Zależnie od ustawienia rolety może ona zatem wpuszczać światło do wnętrza lub też je zablokować. Można też roletę podnieść do góry częściowo lub całościowo.

Jak zamontować rolety w salonie?

Montaż rolet okiennych może być wykonany na kilka sposobów.

Najczęściej montuje się je na specjalnych uchwytach bezpośrednio na skrzydle okiennym. Taki montaż odbywa się bez użycia narzędzi i nie powoduje uszkodzenia konstrukcji okna.

Można także zdecydować się na zamontowanie rolet na ścianie lub też we wnęce okiennej. W tym przypadku konieczne jest już wykonanie montażu inwazyjnego.

Powiązane artykuły