Jak wykonać palenisko ogrodowe?

Spis treści

Palenisko w ogrodzie jest doskonałym sposobem na smakowite kiełbaski oraz inne przysmaki przyrządzane nad ogniem. W jaki sposób wykonać palenisko ogrodowe? A może lepiej zakupić to gotowe?

Kiedy warto zdecydować się na palenisko ogrodowe?

Palenisko w ogrodzie może być ciekawą alternatywą dla grilla. Pozwala ono na opiekanie kiełbasek oraz innych smakołyków, ale również może być używane do przyrządzania dań w kociołku żeliwnym albo na podwieszanym ruszcie.

Palenisko może być więc bardzo dobrym wyborem dla każdego, kto lubi przyrządzać na świeżym powietrzu wyśmienite dania.

Własnoręcznie wykonane palenisko ogrodowe – najtańsza opcja

Najtańszą opcją jest własnoręcznie wykonane palenisko ogrodowe – https://keffner.pl/pl/p/Palenisko-ogrodowe-okragle-79-cm/312 W pierwszej kolejności należy wybrać odpowiednie miejsce na jego przygotowanie. Powinno ono znajdować się z dala od budynków oraz roślin, aby nie powodować ryzyka pojawienia się zapłonu.

Następnie w miejscu, w którym planuje się rozpalać ogień, można przekopać grunt, by usunąć z niego trawę. Dodatkowo można go ustabilizować za pomocą płyt lub bruku. Dla ogrodzenia ogniska także można zastosować elementy brukowe.

Można także zdecydować się na wykonanie paleniska murowanego. Jest ono bardziej czasochłonne w budowie, ale także trwalsze i bardziej estetyczne.

Gotowe palenisko ogrodowe – szybki i prosty sposób na ognisko

Alternatywą dla wykonania paleniska we własnym zakresie jest jego zakupienie jako gotowe. Gotowe palenisko ogrodowe jest świetnym pomysłem dla osób, które chcą łatwo przyrządzać pyszne dania i jednocześnie chcą zachować dowolność w wyborze miejsca ich przygotowywania.

W sprzedaży można znaleźć gotowe paleniska ogrodowe w wielu wariantach, na przykład mogą one mieć formę płaskiej misy układanej na powierzchni, mogą być one wyposażone w wyższe nóżki lub mogą mieć postać kosza.

Wybierając gotowe palenisko ogrodowe, warto przede wszystkim pamiętać o tym, by wybrać je pod kątem jego wielkości oraz zwrócić uwagę na stabilność. Palenisko powinno być też wykonane z wysokiej jakości materiałów – najczęściej stosuje się w tym celu żeliwo, które jest bardzo odporne na wysokie temperatury.

Gotowe paleniska ogrodowe są oferowane głównie w sklepach sprzedających wyposażenie ogrodowe i grillowe. Można również zamawiać je z dostawą do domu.

Podsumowując, palenisko ogrodowe można przygotować samodzielnie, ale można również zdecydować się na zakupienie gotowego paleniska, które jest świetną alternatywą dla tego wykonanego własnoręcznie. Wiele wariantów do wyboru pozwala na dopasowanie go do własnych potrzeb, a przystępne ceny powodują, że jest to zakup, który się opłaca.

Powiązane artykuły