Pompa ciepła to alternatywa dla tradycyjnych urządzeń do ogrzewania, która pozwala wygenerować spore oszczędności. Nowoczesny sprzęt czerpie energię termiczną z powietrza, wobec czego jest ekologiczny. Dlaczego warto zainwestować w pompę ciepła Galmet Prima?
Jak działa pompa ciepła?
Pompy ciepła cieszą się coraz większą popularnością wśród właścicieli domów jednorodzinnych, którzy doceniają je przede wszystkim za niskie koszty eksploatacji. Są to urządzenia ekologiczne, bo do ogrzewania nie wykorzystują paliw kopalnych i pozwalają ograniczyć emisję zanieczyszczeń. Zamiast tego pobierają energię termiczną z gruntu, wody bądź powietrza, co ma miejsce w przypadku powietrznych inwerterowych pomp Galmet Prima.
Następnie ciepło transportowane jest z zewnątrz budynku do pomieszczeń za pośrednictwem domowej instalacji grzewczej. Należy podkreślić, że proces ten przebiega bez względu na warunki atmosferyczne panujące poza domem. Wynika to z faktu, że pompy ciepła Galmet Prima pracują w temperaturze do -25°C. Wobec tego będą spełniać swoją funkcję w każdym miejscu na terenie Polski.
Pompa ciepła Galmet Prima – jaką moc wybrać?
Moc to jeden z najważniejszych parametrów, na które należy zwrócić uwagę podczas wyboru pompy ciepła. Aby urządzenie zapewniało komfort wszystkim domownikom, jego moc musi być dostosowana do powierzchni budynku oraz rodzaju izolacji ścian.
Powietrzne pompy ciepła Galmet Prima można nabyć w różnych wersjach. Na rynku dostępne są modele z mocą grzewczą: 6 kW, 8 kW, 10 kW, 12 kW i 16 kW. Przykładowo zakładając, że zapotrzebowanie energetyczne domu jednorodzinnego wynosi około 40-50 W/m², pompa służąca do jego ogrzewania powinna mieć moc około 10 kW. Pożądaną moc pompy liczy się, mnożąc powierzchnię danego budynku razy jego zapotrzebowanie na energię.
Dlaczego warto zdecydować się na pompę ciepła Galmet Prima?
Przede wszystkim dzięki pompie ciepła właściciel domu nie musi kupować opału i samodzielnie rozpalać pieca. Galmet Prima to powietrzne inwerterowe pompy ciepła do c.o. i c.w.u. Co więcej, oprócz ogrzewania umożliwiają także chłodzenie budynku. Urządzenia w wariancie monoblok ze zintegrowanym układem pompy ciepła pozwalają na stosunkowo łatwą instalację w całości na zewnątrz budynku.
Dodatkowo sprzęt można obsługiwać przy pomocy smartfona. Pompa pozwala także na włączenie automatycznego sterowania na podstawie krzywej grzewczej. Dużą zaletą pomp Galmet Prima są 2 ciche tryby pracy wentylatora i sprężarki.