Jak właściwie dozować perfumy?

dozowanie perfum

Spis treści

Każda kobieta uwielbia wspaniale pachnieć przez cały dzień i czuć od siebie delikatny aromat swoich ulubionych kompozycji. Aby jednak perfumy przez długi czas utrzymywały się na skórze, a także pięknie na niej rozwinęły i ukazały wszystkie swoje nuty, należy aplikować je w odpowiedni sposób. W przeciwnym razie zapach może okazać się nietrwały lub zbyt intensywny. Odpowiadamy więc na pytanie, jak właściwie dozować perfumy!

Odpowiednia ilość

Przede wszystkim pamiętaj, aby dozować perfumy z umiarem. Dzięki temu zapach będzie Cię delikatnie otulał, a nie przytłaczał swoją mocą i intensywnością. Warto o tym pamiętać szczególnie ze względu na fakt, że człowiek szybko przyzwyczaja się do swojego zapachu. Jeśli więc nie czujesz na sobie perfum, wcale nie oznacza to, że dla innych aromat ten jest także niezauważalny.

W celu odmierzenia odpowiedniej ilości olejków używaj flakoników z atomizerami do perfum, które wykorzystywane są przez wielu producentów. Końcówki tego typu szczelnie zamykają butelkę, a także umożliwiają wygodne dozowanie zapachu. Wystarczą dwa-trzy psiknięcia, aby otoczył Cię zmysłowy aromat.

Odpowiednie miejsca na ciele

W kwestii poprawnego dozowania perfum bardzo istotny jest także wybór odpowiedniego miejsca na ciele. Pamiętaj, by używać mgiełki zapachowej na punkty, w których naczynia krwionośne położone są dość płytko. Perfumy warto więc dozować na:

  • szyję,
  • przeguby dłoni,
  • zgięcia łokci,
  • skronie,
  • dekolt,
  • kark.

Krążąca w tych miejscach pod skórą krew zapewnia ciepło, które przyczynia się do pięknego rozwinięcia zapachu i utrzymania go przez długi czas. Perfumy nanoś z odległości 10-20 cm i pozwól wchłonąć im się w skórę samoistnie. Pocieranie mogłoby spowodować szybsze utlenienie się perfum, przez co straciłyby one głębię swojego aromatu.

Odpowiednie przygotowanie skóry

Na właściwe używanie, a więc trwałość perfum wpływ ma również kondycja skóry oraz jej właściwe nawilżenie. Suchy, nieodżywiony naskórek nie będzie utrzymywał aromatu przez długi czas. Przesuszona skóra nie produkuje bowiem dostatecznej ilości sebum, które dobrze przechowuje i eksponuje zapachy. Ponadto warto też zwracać uwagę na jakość wybieranych kompozycji. Dostawcy hurtowi, tacy jak Mandoco, zaopatrują rozlewnie w najlepszej jakości perfumy, które są odpowiednio trwałe i wykonane z wysokogatunkowych olejków zapachowych.

Powiązane artykuły