Jak przebiega okresowe czyszczenie zbiornika pompowni?

czyszczenie zbiornika oczyszczalni sciekow

Spis treści

Intensywne użytkowanie i specyfika pracy przepompowni ścieków sprawiają, że na elementach instalacji osadzają się zanieczyszczenia. Regularne usuwanie osadów z przepompowni ścieków pozwala uniknąć awarii. W tym celu trzeba stosować specjalne metody, aby w skuteczny sposób usunąć pozostałości. Jeśli chcesz utrzymać swoją instalację w doskonałym stanie przez wiele lat, musisz pamiętać o jej czyszczeniu i konserwacji. Wyjaśniamy, jak to zrobić!

Jak usunąć osady i złogi z instalacji pompowni?

Podczas użytkowania wewnątrz instalacji osadzają się pozostałości ścieków. Wyczyszczenie wnętrza zbiornika pompowni zleca się firmom asenizacyjnym, które wypompowują zawartość do specjalnego zbiornika, a następnie przewożą ją do utylizacji. Wnętrze pompy może wtedy zostać dokładnie przepłukane. Dno oraz ściany zbiornika powinny być starannie oczyszczone z tłuszczu, piasku i innych zanieczyszczeń, a następnie przepłukane wodą pod wysokim ciśnieniem. Dotyczy to także wszystkich elementów instalacji oraz sond pływakowych. To też odpowiedni moment, aby udrożnić zatkane rury. Warto zaufać w tej kwestii specjalistom z branży kanalizacyjnej, którzy dysponują bogatym doświadczeniem i profesjonalnym sprzętem potrzebnym do wypompowania ścieków i oczyszczenia zbiornika. Trzeba także pomyśleć o regularnym serwisie. Firma Inwap z Brzegu ma w swojej ofercie nie tylko budowę przepompowni ścieków, ale także przeglądy instalacji. Kontrola oraz czyszczenie może znacznie przedłużyć żywotność wszystkich elementów pompowni, co z pewnością korzystnie wpłynie na jej sprawność i wydajność.

Jak często zamawiać usługę czyszczenia zbiornika przepompowni?

Częstotliwość czyszczenia zbiornika do pompowni zależy od jego wielkości i intensywności użytkowania. Przykładowo, kilkuosobowa rodzina może zlecać usługę opróżniania i mycia zbiornika rzadziej, niż właściciel obiektu turystycznego. Co jakiś czas należy także skontrolować pracę układu tłocznego i pomp, a także sterowania, zaworów, zasuw, wentylacji i instalacji elektrycznej. Czyszczenie pompowni to ważny obowiązek dla jej posiadacza. Dzięki temu nie tylko unikniesz awarii, ale także zapewnisz jej długie działanie. Pamiętaj o pracach konserwacyjnych i ciesz się długim, bezawaryjnym działaniem Twojej instalacji pompowni ścieków.

Powiązane artykuły