Jak korzystanie z auto gazu wpływa na komfort jazdy?

auto gaz

Spis treści

Wśród wielu zalet autogazu można wymienić między innymi niższe koszty eksploatacji w porównaniu do benzyny. Ponadto duża dostępność stacji z paliwem gazowym powoduje, że właściciele pojazdów zasilanych gazem LPG nie mają problemów z ich zatankowaniem. Ale czy korzystanie z autogazu wpływa na większą wygodę oraz płynność jazdy? Czy silniki na gaz są mniej hałaśliwe od benzynowych?

Silnik na gaz może pracować ciszej

Rzeczywiście silniki napędzane gazem LPG są mniej głośne od tych bazujących jedynie na benzynie oraz wytwarzają mniejszą ilość wibracji. To ważne, bo zbyt duży hałas negatywnie wpływa na komfort jazdy, szczególnie podczas długich tras. Jednak, żeby silnik na gaz był cichszy instalacja musi być odpowiednio wyregulowana. To właśnie dzięki temu silnik będzie elastyczniejszy i co za tym idzie mniej głośny.

Elastyczność i wysoka liczba oktanowa gazu to także gwarancja większej płynności jazdy. Ma to kluczowe znaczenie przede wszystkim w miastach, gdzie co chwila trzeba się zatrzymywać bądź wyprzedzać inne pojazdy.

Poprawny montaż instalacji gazowej i regularne przeglądy

Popularność autogazu w Polsce doprowadziła do tego, że jak grzyby po deszczu wyrosło mnóstwo przydomowych i nie zawsze legalnych warsztatów, w których nieprofesjonalnie montowano instalacje gazowe. Tymczasem dobrze wyregulować instalację gazową, by zapewniała cichszą pracę silnika, można tylko w najlepszych warsztatach prowadzonych przez najbardziej doświadczonych serwisantów i dystrybutorów gazu.

Do tego grona można zaliczyć między innymi dostawcę gazu Gal-Gaz, który może poszczycić się bogatą ofertą, dużym doświadczeniem na rynku gazowym i wieloma prawidłowo wykonanymi instalacjami. Jeśli chcemy zachować komfort jazdy powinniśmy też regularnie przeprowadzać przeglądy instalacji gazowych. Co więcej, zbiorniki z gazem LPG kupowane w sprawdzonych źródłach są w pełni bezpieczne, a więc zapewniają większy spokój w trakcie jeżdżenia.

Ekologia również oznacza komfort

Powietrze czystsze i pozbawione dużej ilości spalin wpływa na komfort zarówno kierowców, jak i pieszych czy rowerzystów. Silniki zasilane autogazem produkują o wiele mniej szkodliwych substancji, które dostają się potem do środowiska, przez co są znacznie bardziej ekologiczne od tradycyjnych silników benzynowych.

Powiązane artykuły