Implanty zębowe – dla kogo są polecane? Zalety i zastosowanie

zebowe implanty

Spis treści

Chcesz uzupełnić braki zębowe stałymi protezami? Zwróć uwagę na implanty zębowe! Czym dokładnie wyróżniają się takie protezy? Dla kogo są one polecane, a kto nie powinien ich stosować?

Czym charakteryzują się implanty zębowe?

Implantologia stomatologiczna jest stale rozwijającą się dziedziną stomatologii. Polega ona na uzupełnianiu braków zębowych za pomocą implantów – wszczepów umieszczanych w kościach.

Implant zębowy zbudowany jest ze wszczepu tytanowego lub z innego biozgodnego materiału, na którym umieszcza się łącznik oraz protezę, na przykład koronę, mostek albo protezę overdenture.

Kiedy rekomenduje się implanty stomatologiczne?

Implanty dentystyczne są zalecane dla osób, które straciły jeden lub więcej zębów z powodu urazu, znacznej próchnicy, martwicy zęba lub innych przyczyn.

Mogą być one bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób z zębami, których nie można odbudować za pomocą innych zabiegów dentystycznych, takich jak wypełnienia, korony lub mostu osadzonego na naturalnym korzeniu.

Dodatkowo implanty dentystyczne mogą być zalecane dla osób, które doświadczyły utraty kości w szczęce, na przykład z powodu wcześniejszej utraty zębów, ponieważ mogą pomóc w stymulowaniu wzrostu nowej tkanki kostnej.

Pacjenci, którzy są dobrymi kandydatami do implantów dentystycznych, powinni mieć dobry ogólny stan zdrowia jamy ustnej, w tym zdrowe dziąsła i odpowiednią gęstość kości w szczęce. W razie potrzeby wykonuje się odpowiednie zabiegi, na przykład przeszczep kości, podniesienie dna zatoki szczękowej, by przygotować pacjenta do implantacji.

Również pacjenci powinni przestrzegać dobrych nawyków w zakresie higieny jamy ustnej, w tym regularnego szczotkowania i nitkowania oraz regularnych wizyt kontrolnych, aby implanty mogły posłużyć im na długi czas.

Kiedy nie zaleca się stosowania implantów stomatologicznych?

Chociaż implanty dentystyczne są bezpieczną i skuteczną opcją dla wielu pacjentów, nie są one rekomendowane dla osób z pewnymi schorzeniami lub nawykami, takimi jak niekontrolowana cukrzyca lub nałogowe palenie.

Konsultacja ze specjalistą od implantów dentystycznych może pomóc w ustaleniu, czy implanty dentystyczne są najlepszą opcją dla konkretnego pacjenta.

Gdzie można skorzystać z leczenia implantologicznego?

Leczenie z użyciem implantów zębowych dostępne jest jedynie w prywatnych placówkach – gabinetach i klinikach stomatologicznych.

Gdy planuje się wykonać implanty Olsztyn to miasto, gdzie obecnie dostępne są jedne z najnowocześniejszych klinik, w których można skorzystać z zaawansowanych systemów implantologicznych. Adresy i oferty można znaleźć w internecie.

Powiązane artykuły