Holandia praca, czyli… jak szukać pracy zagranicą?

Holandia praca? Jest jej sporo, przede wszystkim dla wykwalifikowanych pracowników chcących pracować w zawodzie

Spis treści

Holandia praca? Jest jej sporo, przede wszystkim dla wykwalifikowanych pracowników chcących pracować w zawodzie

Zdecydowaliśmy się poszukać pracy zagranicą? Pierwszy krok za nami! Teraz czas na ustalenie planu działania i wybranie najlepszej ścieżki, która doprowadzi nas do celu. Sposobów na znalezienie pracy w wybranym przez nas kraju jest minimum kilka. Niektórzy decydują się na wyjazd w tzw. „ciemno”, czyli szukanie pracy po przyjeździe na miejsce. Coraz więcej osób woli jednak mieć choćby wstępnie rozpoznany teren lub wręcz wszystko załatwione zanim spakuje walizki i wyruszy w drogę. A zatem… jak i gdzie szukać, żeby znaleźć?

Praca w „ciemno”, czyli jakoś to będzie

Najłatwiejsze jest znalezienie pracy zagranicą dla osób posiadających konkretny fach w ręku, np. stolarzy, murarzyNa wyjazd do wybranego państwa, bez wcześniejszego rozpoznania kwestii zatrudnienia najczęściej decydują się ludzie młodzi i wolni (bez partnera, bez dzieci). Bardzo często w miejscu docelowym są ich znajomi, którzy już znaleźli i podjęli pracę. Decydujący się na takie rozwiązanie mogą przeważnie liczyć na nocleg u znajomych oraz pomoc (często również konkretne polecenie) w szukaniu pracy. Poszukiwania pracy zagranicą nie różnią się znacząco od poszukiwań w naszym kraju – pod lupę bierzemy lokalne ogłoszenia w miejscowej prasie oraz portale internetowe. Jeżeli zdecydowaliśmy się na wyjazd do kraju będącego członkiem Uni Europejskiej – mamy prawo zarejestrować się w tamtejszym urzędzie (odpowiedniki polskiego urzędu pracy) jako osoba bezrobotna.

Praca zagranicą znaleziona w Polsce

Jobxion, Holandia praca to oferty dla wykwalifikowanych osób, m.in. murarzy, cieśli, czy elektrykówTo rozwiązanie wybierane przez osoby starsze, posiadające konkretne wymagania co do pracy, chcące np. pracować w swoim zawodzie. Szukanie pracy zagranicą w Polsce najlepiej zacząć od sprawdzenia ogłoszeń w wybranym portalu internetowy, specjalizującym się właśnie w zagranicznych ofertach pracy. Przykładem takiej strony jest choćby: http://jobxion.pl. Znajdziemy tutaj setki sprawdzonych ofert pracy dla osób o konkretnych profilach zawodowych z branży budowlanej, np. cieśli, stolarzy, hydraulików, czy elektryków. Interesuje nas praca w konkretnym kraju? Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazę, np. Holandia praca (to właśnie dla holenderskiej firmy Jobxion Vacmensen BV świadczy usługi w zakresie poszukiwania wykwalifikowanych pracowników Jobxion Poland Sp. z o.o.) lub bardziej szczegółowo: Holandia praca elektryk, a następnie przeglądać propozycje z różnego rodzaju agencji i firm.

Powiązane artykuły