Historia niemowlęcej żywności

Karmienie piersią na żądanie to najlepszy sposób żywienia noworodka i niemowlaka

Spis treści

Karmienie piersią na żądanie to najlepszy sposób żywienia noworodka i niemowlakaW obecnych czasach żywienie niemowląt jest zdecydowanie łatwiejsze – przede wszystkim dzięki szerokiej ofercie gotowych produktów specjalnego przeznaczenia. Wydaje nam się, że tak było od zawsze? Otóż nie! Jesteśmy pierwszym pokoleniem dorosłych Polaków, które miało możliwość posmakować w dzieciństwie dań ze słoiczków, a spora część z nas została wychowana na mleku modyfikowanym, które wówczas było po prostu modne.

50 lat temu…

Rozwój technologii pozwolił na produkcję mleka modyfikowanego oraz pełnowartościowych dań gotowych posiłków dla niemowlakówZaczęła się wielka zmiana w myśleniu o roli kobiety w społeczeństwie, jej potrzebach, obowiązkach i marzeniach. Panie coraz chętniej i częściej pracują zarobkowo uniezależniając stopniowo od mężczyzn. Rola matki jest niezmiennie tą najważniejszą, ale już nie jedyną. W tym samym czasie, jakby wychodząc naprzeciw kobiecym oczekiwaniom pojawia się na rynku żywność dla niemowląt – najpierw mleko modyfikowane i kaszki, a następnie gotowe dania w słoiczkach (zupki, obiadki, deserki). Rozwój wiedzy i poszerzanie oferty produktów dla dzieci to ciekawa i znacząca historia.

Teraz my!

Gotowe dania w słoiczkach to wygodne, smaczne i zdrowe rozwiązanie kwestii żywienia niemowląt i małych dzieciWspółcześni rodzice małych dzieci mają ogromny wybór w zakresie żywienia niemowląt. Mamy również wysoką świadomość tego, jak ważny jest sposób odżywiania malucha w pierwszych trzech latach jego życia. Wiemy, że najlepszym mlekiem dla noworodka i niemowlaka jest mleko mamy – karmimy więc piersią nie zważając na modę i dyskusje dotyczące karmienia w miejscach publicznych. Jeżeli z różnych przyczyn karmienie piersią jest niemożliwe – bez stresu sięgamy po odpowiednią mieszankę i mamy pewność, że naszemu dziecku nie dzieje się krzywda. Do rozszerzania diety podchodzimy zdroworozsądkowo – wybieramy gotowe dania w słoiczkach (ultra wygodne rozwiązanie!) lub gotujemy sami sięgając po najwyższej jakości produkty.

Żyje nam się łatwiej niż pół wieku temu, bez dwóch zdań!

Powiązane artykuły