Grzybica to nie wstyd

Gorący sezon bikini w pełni, nie pozwólmy by grzybica go zepsuła

Spis treści

Gorący sezon bikini w pełni, nie pozwólmy by  grzybica go zepsuła

Ludzie wielu rzeczy się wstydzą. Wstyd jest złym doradcą, a w wypadku chorób – po prostu szkodzi. Z wieloma dolegliwościami można sobie bowiem skutecznie poradzić, jeśli tylko odpowiednio szybko podejmie się leczenie. Grzybica? To nie tabu! Może zdarzyć się każdemu, nawet pomimo ambitnie stosowanej profilaktyki. Lato to sezon na grzybice – właśnie został otwarty.

Grzybicza profilaktyka

Odpowiednia profilaktyka zmniejsza ryzyko zarażenia się grzybicamiPrzyczyną grzybic różnego rodzaju są grzyby, które szczególnie łatwo rozwijają się w środowisku wilgotnym. Dlatego najczęściej spotykamy się z grzybicą stóp, które w sezonie letnim pocą się w nieodpowiednich butach i sztucznych skarpetkach. Grzybicą stóp bardzo łatwo można się zarazić – wystarczy przeparadować bez klapek na trasie: szatnia – prysznice – miejski basen. Korzystajmy zatem z wszystkich publicznych miejsc w sposób rozważny, a w sezonie letnim dbajmy w sposób szczególny o higienę ciała (mycie środkami dezynfekującymi i dokładne osuszanie), które poci się zdecydowanie intensywniej niż zimą czy wiosną. Choroby grzybicze są stosunkowo łatwe do leczenia pod warunkiem, że zajmiemy się tym ekspresowo – zaraz po pojawieniu się pierwszych objawów. Nieleczona grzybica może roznieść się na inne części ciała i prowadzić do poważnych chorób.

Grzybica pachwinowa

Grzybicę trzeba leczyć, jak najszybciej!Grzybica pachwin jest rzadziej spotykana, a dolegliwości z nią związane – bardzo uciążliwe. Choroba lokalizuje się w pachwinach i często obejmuje również pośladki oraz wewnętrzną stronę ud. Charakteryzuje się swędzącą wysypką i piekącym bólem. Jej przyczyną może być długo utrzymująca się wilgotność trudno dostępnych miejsc, spotęgowana dodatkowo przez noszenie obcisłych ubrań ze sztucznych tkanin oraz obtarcia. Grzybica pachwin może być również efektem przeniesienia się grzybicy np. ze stóp (pamiętajcie o klapkach!).

Nie warto się wstydzić – warto szybko udać się do apteki po lek dostępny bez recepty i rozpocząć skuteczne leczenie. Więcej informacji: canespor.pl

Powiązane artykuły