Gotowi na przeziębienie?

Pierwsze objawy przeziębienia to katar i lekki ból głowy oraz stan podgorączkowy

Spis treści

Pierwsze objawy przeziębienia to katar i lekki ból głowy oraz stan podgorączkowyNo i zaczęło się! Cudowne lato serwujące nam swoje ponad trzydziestostopniowe upały w ciągu dnia zaczyna walczyć z nadchodzącą jesienią, która wtrąca się ze swoimi kilkoma stopniami Celsjusza w nocy. Spore dobowe amplitudy temperatur i nasze niedostosowanie się doń skutkuje często… Aaaaa – psik! No właśnie, mówiłam: katar, kaszel i stan podgorączkowy…

Klasyczne przeziębienie

Przeziębienie dopada zarówno dorosłych jak i dzieci (średnio dwa razy częściej)Przeziębienie to jedno z najczęstszych „choróbsk” na naszym globie – dorosły choruje 3 – 5 razy w ciągu roku, a dziecko przeziębia się nawet 8 razy na 12 miesięcy. Przyczyną przeziębienie są wirusy, które dostają się do naszych dróg oddechowych. Katar, kaszel i stan podgorączkowy to objawy będące równocześnie dowodem na to, że organizm podjął walkę z chorobą. Do tych trzech podstawowych dołączają jeszcze: zaczerwienione i piekące oczy, ból gardła, łagodny ból głowy oraz ogólne zmęczenie i znużenie. Szkoda życia na przeczekiwanie i cierpienie w ciszy – trzeba przecież tę końcówkę lata wycisnąć jak cytrynę!

Nie daj się przeziębieniu!

Sprawdzony lek o szybkim działaniu, np. Aspirin PROIstnieje szereg domowych sposobów na przeziębienie. Spróbujmy wspomóc organizm w walce z chorobą: na obiad zjadamy rosół (ma właściwości rozgrzewające i przeciwzapalne), po obiedzie lądujemy pod kocem z herbatą malinową (prawdziwy sok z malin!) i cytryną, przygotowujemy sobie inhalację (woda z gorącą wodą i solą lub ziołami) oraz domowy syrop (z cebuli i czosnku). Dobrze jest również mieć pod ręką sprawdzony lek mający właściwości przeciwzapalne, przeciwgorączkowe i przeciwbólowe, który szybko złagodzi objawy przeziębienia i przyspieszy powrót do zdrowia. Sprawdźcie skład leku – powinny się weń znaleźć przede wszystkim: kwas acetylosalicylowy i pseudoefedryna. Lek może mieć formę tabletek lub saszetki z proszkiem do przyrządzenia gorącego i stawiającego na nogi napoju.

Powiązane artykuły