Gazowe podgrzewacze wody – warto czy nie?

Spis treści

Jeśli w Twoim domu ciepła woda nie jest doprowadzana centralnie, ale zależy Ci na swobodnym dostępie do niej to warto zainwestować w przepływowy podgrzewacz wody. Urządzenie zajmuje stosunkowo niewiele miejsca, a jego montaż oznacza liczne korzyści. Także wtedy, gdy zdecydujesz się na podgrzewacz gazowy.

Zalety posiadania gazowego podgrzewacza wody

Tego rodzaju urządzenie zdecydowanie bardziej sprawdzi się w dużym domu. Jego montaż oznacza dla użytkowników niższe koszta użytkowania. Po drugie nie wymaga dysponowania prądem trójfazowym, zatem jest dość uniwersalnym rozwiązaniem. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że urządzenie jest wygodniejsze w obsłudze – nie musimy pamiętać, by wyłączyć je na noc. Podgrzewacze gazowe działają z większą mocą.

Jakie są minusy tego typu urządzeń?

Najsłabszą cechą tych podgrzewaczy jest trudność w ich instalacji. Aby urządzenie działało poprawnie potrzebna jest dodatkowa specjalna instalacja (przewód) odprowadzająca spaliny. Poza tym podgrzewacze gazowe wymagają dostępu świeżego powietrza (nawiewu) – w przeciwnym wypadku mogą stanowić pewne zagrożenie dla użytkowników.

Gazowe przepływowe podgrzewacze wody to spore oszczędności jeśli chodzi o fakturę za zużycie wody w dużych gospodarstwach domowych.

Gazowe przepływowe podgrzewacze wody cieszą się największą popularnością wśród osób, które posiadają liczną rodzinę lub bardzo często korzystają z ciepłej wody. Dla nich montaż takiego urządzenia to spora ulga dla portfela. Jeśli też jesteś zainteresowany jego nabyciem koniecznie zapoznaj się z ofertą firmy Junkers. Przykładowe modele gazowych podgrzewaczy możesz zobaczyć tutaj. Dodatkową zaletą zakupu urządzenia tej właśnie marki jest fakt jej ponad 100-letniego istnienia na rynku. To odpowiedni czas, aby nabyć wiedzy i móc pochwalić się doświadczeniem oraz umiejętnościami niezbędnymi przy produkcji tego rodzaju urządzeń. Ważne jest także to, że podgrzewacze gazowe od Junkersa posiadają ręczną regulację mocy. Są też wyposażone w wielofunkcyjny wyświetlacz. Wyróżnia je przy tym estetyczny i kompaktowy wygląd.

Powiązane artykuły