Franczyza sprawdzonym pomysłem na biznes

Franczyza to sprawdzone pomysły na biznes dla przedsiębiorczych ludzi

Spis treści

Franczyza to sprawdzone pomysły na biznes dla przedsiębiorczych ludziFranczyza to specyficzny system sprzedaży (towarów, usług lub technologii), którego działanie opiera się na ciągłej współpracy pomiędzy franczyzodawca i franczyzobiorcą. W umowie między przedsiębiorcami zawarte są wszelkie szczegóły dotyczące istoty systemu franczyzowego, czyli udzielenia przez franczyzodawcę praw i przyjęcia przez franczyzobiorcę obowiązków w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą oraz dokładnie określona zawartość tzw. pakietu franczyzowego. 

Kto jest kim i o co chodzi? 

System franczyzowy to umowa między dwoma partnerami: franczyzodawcą i franczyzobiorcą Franczyzodawca to ta strona, która udziela praw do prowadzenia określonej działalności zgodnie z wypracowaną koncepcją. Podpisanie umowy franczyzowej przez franczyzobiorcę jest równoczesne z przyjęciem na siebie obowiązków związanych z prowadzenie działalności (na własne nazwisko i własny rachunek) wedle wytycznych, raportowanie o wynikach, udostępnianie do kontroli zarówno dokumentów, jak i lokalu (lub lokali) oraz wypłacanie franczyzodawcy należnego wynagrodzenia (w grę wchodzą: opłata podstawowa oraz opłaty bieżące i ewentualne dodatkowe). Umowa określa z czego dokładnie może korzystać franczyzobiorca (np. z logo, metod i wiedzy, urządzeń itp). Niezbędnym elementem systemu franczyzowego jest również zobowiązania franczyzodawcy do stałej pomocy oraz dzielenia się know-how biznesu.

Franczyza w Polsce

Z roku na rok rośnie liczba Polaków decydujących się na otwarcie biznesu w ramach systemu franczyzowego. Najczęściej stawiamy na gastronomię, sieci spożywcze oraz branżę odzieżową. Dostrzegamy również potencjał w biznesie opartym na usługach i także tutaj jesteśmy gotowi inwestować. Systemy franczyzowe w naszym kraju charakteryzują się sporym zróżnicowaniem pod względem kwot, które trzeba zainwestować w biznes: od kilku tysięcy złotych do nawet kilku milionów… euro! Wszyscy przedsiębiorcy działający w systemie franczyzowym na terenie Polski mogą szukać różnego rodzaju wsparcia w Polskiej Organizacji Franczyzodawców, która od 5 lat należy do Światowej Rady Franczyzy.

Speak-up to szkoły językowe, które teraz może poprowadzić niemal każdy w ramach umowy franczyzowejFranczyza po angielsku

Jeżeli  nie masz pomysłu… franchising your buisness! Szkoły językowe to świetna i pewna inwestycja w obecnych czasach, kiedy większość ludzi nie wyobraża sobie funkcjonowania bez znajomości choćby jednego (najlepiej angielskiego) języka obcego. Uznana marka to dodatkowo gwarancja, że popyt na usługi będzie wystarczający, by zapewnić naszemu biznesowi płynność finansową, a nam – satysfakcję i godziwe zarobki.

Powiązane artykuły