Ford KA – auto warte naszej uwagi?

Spis treści

Ford to uznana marka, która cieszy się nieustającą popularnością. Dotyczy to zarówno nowych modeli, jak i tych bardziej „kultowych”. Bohaterem dzisiejszego wpisu jest Ford KA – przedstawiciel tej drugiej grupy.

Ford KA co to za auto?

Forda KA można opisać, jako małe auto o dużych możliwościach. Uwagę zwracają jego stosunkowo niewielkie gabaryty. W rzeczywistości jednak jest ono w stanie pomieścić 4 pasażerów, co świadczy o jego pojemności. Model ten wyposażony został również w stosunkowo niewielki bagażnik, który pozwoli nam jednak bez problemu przewieść duże zakupy czy spakować wszystko, co niezbędne na rodzinny piknik poza miastem.

Ford KA to także auto dość tanie w utrzymaniu i eksploatacji. Jest to również samochód, który z powodzeniem możemy potraktować, jako typowe auto rodzinne. Ponadto Ford KA idealnie nadaje się do miasta, a ponieważ jest mało awaryjny, możemy nim wybrać się w dłuższą trasę. Bardziej szczegółowe informacje na temat tego modelu, znajdziecie TUTAJ.

ford

Czy warto kupić Forda KA?

To pytanie o Forda KA zadaje w sieci na forum coraz więcej osób. Zdecydowanie mogą spotkać się tutaj z zachęcającymi opiniami. Po pierwsze – jest to auto niedrogie i mało awaryjne, a to dwa dość znaczące atuty, na jakie zwracają uwagę przyszli posiadacze czterech kółek. Po drugie – Ford KA jest wolny od wad konstrukcyjnych i co bardzo ważne – nietrudno o części zamienne do niego. Tym bardziej że jest to jedyny model Forda produkowany w naszym kraju (w Tychach) i to od podstaw (!). Model ten zapewnia komfortowe podróżowanie, co odczuwają zarówno pasażerowie, jak i sam kierowca.

Ford KA urzeka też swoją stylistyką. Zastosowana kolorystyka wnętrza daje poczucie elegancji, Nie przeszkadza przy tym fakt, że producent posłużył się sztucznym tworzywem, które jest jednak przyjemne w dotyku i świetnie dopasowane. Samochód uznawany jest za bezpieczny. Pozwalają na to zastosowane przez producenta liczne systemy wspierające, dzięki którym pojazd stabilnie trzyma się drogi bez względu na panujące warunki pogodowe. Jednocześnie Ford KA jest łatwy w prowadzeniu i obsłudze.

Powiązane artykuły