Felgi aluminiowe – gdzie kupować, by nie przepłacić?

Spis treści

Felgi wykonane z aluminium wyróżniają się wieloma zaletami. Maję jednak jedną poważną wadę, a dokładnie wysoką cenę. Gdzie można je kupować taniej? Sprawdzamy, jak zaoszczędzić na zakupie felg aluminiowych do samochodu!

Dlaczego warto wybrać felgi aluminiowe?

Felgi samochodowe produkowane są z dwóch głównych typów materiałów – stali oraz stopów aluminium.

Stalowe felgi są bardzo popularne, ponieważ są niedrogie, ale mają konkurenta w postaci felg aluminiowych, które nie tylko wyglądają od nich lepiej, ale również są bardzo trwałe i można używać ich przez cały rok.

Obecnie bardzo często kupowane są zatem nie tylko felgi aluminiowe do Lexusa – https://felgislask.pl/marki-felgi-aluminiowe-do-lexusa oraz innych samochodów z górnej półki, ale również felgi aluminiowe do samochodów miejskich.

Do najważniejszych zalet felg aluminiowych zaliczane są:

  • atrakcyjny wygląd – wyróżniają się sportowym wzornictwem i nadają samochodom agresywny i elegancki wygląd

  • wysoka wytrzymałość – dzięki niej felgi aluminiowe mogą służyć przez wiele lat, także w niekorzystnych warunkach pogodowych podczas sezonu zimowego

  • elastyczność i sprężystość – dzięki temu, że stopy aluminium charakteryzują się większą elastycznością i sprężystością, dlatego są bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne

  • efektywne wsparcie dla układu hamulcowego – ze względu na swoją ażurową budowę pozwalają na efektywne działanie hamulców

  • dłuższa żywotność – w porównaniu z felgami stalowymi felgi aluminiowe charakteryzują się dłuższą żywotnością, dlatego też mogą posłużyć na dłuższy czas

Gdzie kupować tanie felgi aluminiowe?

Felgi aluminiowe są dość drogie, niemniej jednak można kupować je w niskich cenach. Jak zaoszczędzić?

Przede wszystkim warto zdecydować się na sprawdzenie ofert w sklepach internetowych, które oferują felgi wielu producentów. W internecie można bardzo łatwo porównać ze sobą różne produkty i wyselekcjonować taki sklep, w którym można zakupić je w jak najniższych cenach.

Warto także polować na promocje, ponieważ dzięki nim można zaoszczędzić nawet ponad połowę kwoty zakupu. Warto poprzeglądać oferty oraz sprawdzić rabaty i wyprzedaże w różnych sklepach.

Należy natomiast uważać na zakup używanych felg aluminiowych, zwłaszcza wtedy, gdy chcemy zakupić je od handlarza. Wynika to z faktu, że pęknięte lub podniszczone felgi nie są przeznaczone do naprawy, ale mogą być w takim stanie sprzedawane przez wiele firm lub prywatnych sprzedawców. Warto pamiętać, że uszkodzone felgi aluminiowe nie nadają się już do ponownego użytkowania, ponieważ powodują zagrożenie podczas jazdy.

Powiązane artykuły