Eleganckie zasłony bez wysiłku? Wybierz te na haczykach flex!

zaslony FLEX

Spis treści

Lubisz, gdy zasłony są równe i tworzą estetyczne plisy? Nie przepadasz jednak za ich wieszaniem? W takim przypadku pomyśl o zakupieniu zasłon wyposażonych w haczyki flex!

zaslony FLEX

Czym są zasłony flex?

Termin jak zasłony flex – https://lnianyzaulek.com/production/pl/kolekcja/605-Zaslony-FLEX dotyczy zasłon, które zostały wyposażone w specjalne haczyki określane jako flex czy fleks. Są to haczyki, które są wszywane w zasłony i następnie podwieszane są one na przygotowanym do nich karniszu. Umożliwiają one stałe zmarszczenie tkaniny w wybranym wariancie, na przykład z pojedynczą albo podwójną zakładką.

Takie zasłony są bardzo popularne w krajach zachodniej Europy, natomiast w Polsce przez długi czas nie były one spotykane. Teraz jednak pojawiają się w polskich domach coraz częściej, ponieważ mają one wiele zalet.

Dlaczego warto wybrać zasłony flex?

Wybierając zasłony flex, można przede wszystkim wygodniej korzystać z zasłon w oknach. Haczyki wszyte w zasłonach tego typu pozwalają na ich łatwe i wygodne zdejmowanie i zakładanie, bez obaw o konieczność ich ręcznego marszczenia.

Zasłony tego typu mają stałe marszczenie, co powoduje, że nie trzeba robić tego samodzielnie. Marszczenie jest równe i atrakcyjne, dzięki czemu całe okno prezentuje się efektownie.

Do wykonania zasłon tego typu stosowane są haczyki z tworzyw sztucznych, dlatego nie trzeba obawiać się o ich uszkodzenie lub korodowanie, co mogłoby spowodować zniszczenie tkaniny. Można wtedy bez problemu prać zasłony flex.

W jakich wariantach wykonuje się zasłony flex?

Producenci oferują zasłony flex w wielu wariantach do wyboru, dlatego mogą być one dopasowane indywidualnie do potrzeb klienta.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, zasłony te mogą być wykonane z pojedynczą albo z podwójną zakładką, co przekłada się na ilość materiału potrzebnego do ich przygotowania. W przypadku zasłon z pojedynczą zakładką marszczenie wymaga zastosowania 1,6 x tkaniny, natomiast dla podwójnej 2 x tkaniny.

Gdy chodzi o materiały, zasłony flex mogą być wykonane na praktycznie każdym rodzaju taniny – tej cięższej oraz lżejszej. Również istnieje możliwość zamontowania haczyków flex na firankach.

Gdzie zamówić zasłony flex?

Wykonaniem zasłon na fleksach zajmuje się obecnie coraz więcej firm. Można kupić je bezpośrednio z tkaniną i zamówić wykonanie ich na wymiar, ale również można samodzielnie kupić potrzebny materiał i zanieść do firmy przygotowującej takie osłony okienne.

Adresy firm wykonujących zasłony flex można znaleźć w internecie. Można również składać w nich zamówienia online, a gotowe zasłony będą dostarczone bezpośrednio na adres.

Powiązane artykuły