Dzisiaj wręcz kobiecie kwiaty!

Kolor czerwony to barwa miłości, nie tylko tej namiętnej!

Dzisiaj Dzień Kobiet! Chcemy kwiatów! Nawet wtedy, gdy mówimy, że wcale nam na nich nie zależy! Pewnie, że nie są najważniejsze i pewnie, że się nie obrazimy, jeśli zamiast pięknego bukietu dostaniemy książkę (lub dwie). Prawda jest jednak taka, że w natłoku codziennych obowiązków brakuje nam czasu na rozpieszczanie samych siebie, na drobne przyjemności, na rzeczy pozornie zbędne – jak te kwiaty właśnie. Jeżeli więc, drodzy Panowie, chcecie sprawić nam niespodziankę – kupcie nam kwiaty. Nie musi być ich dużo i nie muszą być drogie, ale powinny być… symbolem. Czego? To już zależy od Was!

Kolor i ilość kwiatów ma znaczenie – nie warto więc kupować pierwszego z brzegu bukietu, tylko dlatego, że jest ładny i… gotowy. Bez względu na to czy skorzystacie z usług tradycyjnej kwiaciarni, czy też postawicie na ultranowoczesne zamawianie bukietów przez internet – poświęćcie chwilę na zapoznanie się z kilkoma istotnymi szczegółami.

Herbaciane kwiaty są uniwersalne i pasują na każdą okazję, również na Dzień KobietPo pierwsze: kolor. Kwiaty czerwone symbolizują namiętne uczucia i miłość, ale również szczęście – dzięki temu ostatniemu można je wręczyć niemal każdej kobiecie (no, może poza szefową!). Róż to wyznanie miłości sentymentalnej oraz przyjaźni, a biel oznacza niewinność i czyste intencje. Najbardziej uniwersalnym kolorem jest barwa herbaciana, której znaczenie można zdefiniować słowem: wdzięczność – kwiaty w tym kolorze są więc bezpieczne, a obdarowana nimi osoba będzie ukontentowana (chyba że spodziewała się namiętnej czerwieni…). Kolorem, którego  ze względu na symbolikę, powinniśmy unikać jest żółty oznaczający zazdrość i zdradę. Przytłoczeni? Absolutnie nie obrazimy się na wielokolorowy bukiet – w nim barwy poszczególnych kwiatów nie mają aż takiego znaczenia.

To będzie udany Dzień Kobiet! Prawda?Po drugie: ilość. Ilość również ma znaczenie. Myślenie: „im więcej, tym lepiej” to błąd – jedna róża to bowiem komunikat: „tylko Ty!”. Jeżeli chcecie zainwestować w większą ilość kwiatów – skomponujcie bukiet z dziewięciu kwiatów (oznaczający: „miłość do grobowej deski”) lub dwunastu kwiatów (wyznając: „ubóstwiam cię!”).

Po trzecie… liczy się gest! Naprawdę! Nieważne czy będą to bratki, czy frezje, róże lub tulipany. Zapach, piękno i absolutna niepraktyczność kwiatowej niespodzianki sprawi nam radość. W każdej postaci i kolorze.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *