Drewno w roli głównej

Spis treści

Naturalne drewno w roli głównej O przetwarzaniu śmieci już tutaj kiedyś pisałam podając jako przykład piękne torby szyte z winylowych i wielkoformatowych plakatów. Kilka dni temu odkryłam z koeli absolutnie urzekające okulary i zegarki wykonane z… drewna. Tak, to możliwe!

Drewno w roli głównej

Planetwear, czyli... noszenie planety na rękach! Good idea!W polskiej pracowni pasjonaci natury ręcznie wytwarzają zegarki i oprawki okularów. Wszystkie powstające tutaj zegarki mają drewnianą kopertę (klienci mogą wybierać spośród kilkunastu kolorów i wzorów wykonanych z różnego rodzaj drewna: buku, dębu, hebanu, klonu, palisandru ), unikatowa jest tarcza wszystkich czasomierzy – wykonana z… kamienia! Paski zegarków są zrobione z drewnianych elementów lub nylonu (pochodzącego oczywiście z recyclingu). Okulary dostępne są w czterech podstawowych wersjach, w tym: klasycznej, nawiązującej do retro i inspirowanej stylem sportowym.

Hołd złożony naturze

Patrzenie na świat przez drewniane okulary jest równie przyjemne co zerkanie nań przez różowe szkłaTwórcy tych niezwykłych akcesoriów wytwarzają je ręcznie, z dbałością o każdy detal i hołdując środowisku naturalnemu. Użycie bowiem naturalnych materiałów, w połączeniu z tymi pochodzącymi z recyclingu daje produkt idealny, niemal obojętny dla środowiska i absolutnie nieobojętny dla człowieka zatroskanego o kondycję naszej planety. Pomysł jest godzien naśladowania!

Jakie jeszcze przedmioty codziennego użytku można by wytwarzać pomijając wszelkie sztuczności? Pewnie przekonamy się w najbliższym czasie! Młodzi ludzie wykazują się coraz większą troską o Ziemię i ogromną pomysłowością.

Powiązane artykuły