Jak dotrzymać postanowień noworocznych?

Spis treści

Większość z nas stawia przed sobą rozmaite wyzwania. Najwięcej przed nowym rokiem. Wtedy też mamy sporo zapału i wiary, że się uda. Zobacz, jak zrobić, by rzeczywiście tym razem dotrzymać swoich postanowień…

Miej swoje cele przed oczyma

Aby nie wyłamać się tym razem warto mieć swoje postanowienia w zasięgu wzroku. Mogą to być kolorowe karteczki z krótką nazwą celów lub duża tablica, gdzie również je zapiszesz. Częste spoglądanie na nie spowoduje, że Twoja motywacja wciąż będzie „żywa”.

Stosuj metodę małych kroków

Jeśli zamierzasz w danym roku schudnąć np. 10kg to koniecznie podziel ten cel na takie, które będą łatwiejsze do osiągnięcia. Twój mózg lepiej zniesie informację, że masz przez tydzień czy dwa zrzucić 1 kilogram, niż to, iż podejmujesz walkę z 10kilogramami.

Nagradzaj się za każdy krok, który zbliży Cię do Twojego celu

Lubisz, jak szef da Ci premię za dobrze wykonane zadanie? Tak samo jest z Twoim mózgiem oraz ciałem, które poczują się zmotywowane jeśli dostaną niewielką – nawet symboliczną – nagrodę za swoje osiągnięcia. To naprawdę działa!

Stwórz listę kar

Jeśli w ciągu wyznaczonego sobie czasu nie posuniesz się nawet odrobinę do przodu ku celowi – ukarz się. Niech to będzie kara finansowa np. 1 – 2 – 5zł, którą będziesz odkładać do Słoiczka Motywacyjnego.

Wesprzyj swoje działania

Na rynku bez trudu znajdziesz całą gamę akcesoriów, gadżetów i narzędzi, które mają za zadanie wesprzeć Twoje wszelkie starania, by wygrać ze swoją „słabą silną wolą”. Najlepiej sięgaj po te utrzymane w humorystycznej nucie. Dzięki temu Twój cel będzie Ci się miło kojarzył.

Powiązane artykuły