Domek letniskowy moich marzeń jest zdecydowanie drewniany i posiada duży taras

Wakacje powoli się kończą. Byliśmy tu i tam. Zostały wspomnienia i… przemożna chęć posiadania własnego domku letniskowego nad morzem. Przeliczyliśmy to na wiele sposobów i stwierdziliśmy, że taka inwestycja zwróci nam się w ciągu maksymalnie kilku lat. Co prawda pierwszy września to nie pierwszy stycznia, ale i tak postanowiliśmy postanowić: w 2017 roku postawimy wygodny, funkcjonalny i ekonomiczny domek letniskowy. Domek będzie miał duży taras i minimalistyczne wnętrze, wyposażymy go w kominek, podłączymy wodę i prąd (RWE). 

Domek może mieć niewielki gabaryty, ale powinien być funkcjonalnie zaprojektowany i posiadać wszystkie niezbędne strefyWażne przepisy

Jeżeli bierzemy się za budowę domku letniskowego, czyli z definicji budynku, który będzie używany czasowo (głównie latem), w celach rekreacyjnych – możemy liczyć na taryfę ulgową w stosunku do wymogów stawianych choćby całorocznym domom jednorodzinnym. Działka, na której planujemy postawić domek nie musi być w pełni uzbrojona, nie mamy również obowiązku wyposażania budynku w system ogrzewania, doprowadzania ciepłej wody do kranów oraz ocieplania ścian. Wszystko musi być jednak zgodne z miejscowym planem lub warunkami zabudowy ustalanymi przez gminę, w granicach której leży nasza działka.

 Komfortowe warunki

Niewielką przestrzeń trzeba mądrze urządzić, ale nie zapominając przy tym o odpowiednim klimacie - styl marynarski pasuje idealnie do domku nad morzem!Dobrze zaprojektowany domek letniskowy to taki budynek, w którym mimo jego kompaktowych rozmiarów – znajdują się wszystkie niezbędne do wygodnego wypoczynku strefy. Najważniejszy jest oczywiście taras, który powinien mieć stosunkowo największą powierzchnię – po to w końcu wybieramy się na działkę, by przebywać na świeżym powietrzu. W domu nie powinno zabraknąć niewielkiej łazienki oraz kuchni, w której bezproblemowo przygotujemy posiłki. Ważne jest również zaplanowanie komfortowych miejsc do spania. Nie możemy zapomnieć o podłączeniu najważniejszych mediów, czyli wody oraz prądu. O ile wodę dostarcza lokalne przedsiębiorstwo wodno-kanalizacyjne ( jeżeli nie ma sieci kanalizacyjnej – za dostarczenie wody mieszkańcom odpowiada gmina), o tyle dostawcę prądu możemy wybrać sami. RWE jest chyba najbardziej rozpoznawalną spółką zajmującą się dystrybuowaniem prądu na terenie Polski, oferuje trzy różne taryfy, które można dopasować do swoich indywidualnych potrzeb, no i o RWE opinie są raczej pozytywne – zarówno jeśli chodzi o ceny, jak i jakość świadczonych usług oraz obsługę klienta.

Czas znaleźć działkę i zająć się projektem!

Dodaj komentarz