Dom dopasowany do Twoich marzeń i oczekiwań

wymarzony dom

Spis treści

 

wymarzony domBez względu na to, czy wybieramy kompaktowe mieszkanie 2-pokojowe jako pierwsze własne M, czy przestronny dom dla całej rodziny, to proces zakupu jest tak naprawdę drogą do spełnienia marzeń. By być w pełni szczęśliwym, nie warto iść na kompromisy. Na szczęście wybór lokali od deweloperów budujących w Poznaniu i okolicach jest tak duży, że można spełnić wszystkie oczekiwania. Podpowiadamy, jak wybrać mądrze.

Mieszkania budowane przez deweloperów są „szyte na miarę”. Oznacza to, że projektując nowoczesne osiedla, zarówno w centrum, jak i na przedmieściach, zespoły projektowe uwzględniają potrzeby każdej grupy docelowej – od singla, któremu najczęściej wystarczy kawalerka lub 2 pokoje, poprzez większe mieszkania dla rodziny, a kończąc na klientach premium. Każdy znajdzie coś dla siebie, ale z pewnością trzeba dobrze określić swoje potrzeby, możliwości i oczekiwania. Rzecz jasna najlepiej doradzą specjaliści posiadający duże doświadczenie rynkowe. Deweloper Agrobex to ponad 30 lat działalności deweloperskiej, unikalne know-how, kompleksowe podejście do klienta. – Dysponujemy zróżnicowaną ofertą mieszkaniową pod względem proponowanych lokalizacji inwestycji, powierzchni mieszkań, udogodnień na terenie osiedla, kierowaną do różnych grup docelowych. Od projektów na przedmieściach Poznania, jak Osiedle Cybińska w Swarzędzu, Radosna IV w Zalasewie i Kleszczewo Park, po domy bliźniacze w Baranowie czy wyjątkowe Ville Sołackie wybudowane w najbardziej luksusowej dzielnicy Poznania . Klient może liczyć na pełną opiekę ze strony naszych specjalistów, fachowe doradztwo, kompetencję i najwyższe standardy obsługi – mówi Lucyna Jarczyńska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu spółki Agrobex.

Twój metraż, twój styl

Jedną z kluczowych kwestii jest powierzchnia mieszkania, bądź domu. Przestrzeń, w jakiej żyjemy powinna gwarantować nam swobodę, a jednocześnie być adekwatna do stylu życia. – Projektując lokale mieszkalne w ramach inwestycji Apartamenty Bergera, braliśmy pod uwagę różnych klientów. Proponujemy duży wybór kawalerek i mieszkań dwupokojowych, które z pewnością sprawdzą się w przypadku osób młodych, w tym singli. Optymalny i funkcjonalny układ pomieszczeń pozwoli na swobodną aranżację oraz wykończenie zgodnie z osobistymi preferencjami – mówi Agata Nowaczyk, specjalista z poznańskiego biura sprzedaży EBF Development.

– Czasami zdarza się, że przychodzi do naszego biura klient i… jest u progu nowego etapu w życiu, wkrótce założy rodzinę. Najczęściej doradzamy, żeby wybrać większe, 3-pokojowe mieszkanie z dobrym dojazdem do centrum i w cenie poniżej 6000 zł brutto za mkw. To pozwoli poczuć swobodę już teraz, a w przyszłości zapewnić osobny pokój dla dziecka, sypialnię dla rodziców, a także strefę dzienną z salonem i kuchnią – wyjaśnia Marcin Ostojski z firmy KDM Deweloper. Dodatkowo do każdego domu przynależy indywidualny garaż, miejsce postojowe naziemne przed budynkiem. – Takie rozwiązania również dostosowaliśmy do stylu życia przyszłych mieszkańców. Wszystko się zmienia, dziś mamy jedno auto, jutro możemy mieć dwa, a to nie będzie stanowić problemu, zapewniamy odpowiednie miejsce – dodaje przedstawiciel KDM Deweloper.

Na wielkopolskim rynku mieszkaniowym oczywiście działają deweloperzy, którzy ze swoją ofertą mocno fokusują się na rodzinach z dziećmi. Najczęściej wybieranym typem nieruchomości jest w tym przypadku dom z dużym, zielonym ogrodem i – najlepiej – powierzchnia powyżej 100 mkw. – Dom to bardzo często miejsce docelowe. Mam na myśli to, że prędzej, czy później, klienci zmieniają mieszkanie na większą przestrzeń i przyrodę. Ponadto, każdy lokal na Osiedlu Przy Jeziorach ma ogromne możliwości aranżacyjne. Pozwala to dostosować przestrzeń marzeń, bez potrzeby kompromisów i akceptowania rozwiązań, które nam nie odpowiadają – wyjaśnia Tomasz Pietrzyński, członek zarządu firmy More Place. Deweloper rozwija osiedle domów bliźniaczych w Poznaniu, a każdy z lokali ma ponad 100 mkw. i w zależności od wybranego wariantu, 4 lub 5 pokoi.

Wymarzona lokalizacja

W samym centrum Poznania czy bliżej parków lub jezior? A może w spokojniejszym miejscu, na obrzeżach, z nieograniczonym dostępem do terenów zielonych na wyciągnięcie ręki? W kontekście lokalizacji inwestycji, marzenia klientów bywają bardzo różne. Jest wielce prawdopodobne, że singiel postawi na centrum, rodzina z kolei wybierze osiedle w okolicy, gdzie można wybrać się na spacer, czy rower. Poznańscy deweloperzy dysponują pełną gamą propozycji, wystarczy tylko określić, co jest dla nas ważne. – W naszym biurze swoje wymarzone mieszkanie znajdą osoby poszukujące ciszy, spokoju, mnóstwa terenów zielonych, lecz nadal w granicach miasta. Z myślą o nich tworzymy zielone serce Jeżyc, czyli osiedle Nowe Ogrody. Z drugiej strony, zdajemy sobie sprawę, że w centrum miasta jest wszystko, szczególnie dla aktywnych poznaniaków, dlatego wprowadziliśmy na rynek projekt Słowackiego 7. Różne oczekiwania klientów to wyzwanie, któremu chcemy sprostać – deklaruje Piotr Łopatka, członek zarządu Proxin Development.

– Poznań, a może jego przedmieścia? Przed takim wyborem stoi wiele rodzin wybierających dom, przeglądających oferty różnych firm. Sky Investments pomaga spełnić każde marzenie, ponieważ budujemy zarówno w stolicy Wielkopolski, jak i w gminie Swarzędz – tłumaczy Katarzyna Wyszyńska z biura sprzedaży Sky Investments, wspominając o Rodzinnych Podolanach i Nowym Gruszczynie.

Idealny moment na przeprowadzkę

Z uwagi na różne sytuacje życiowe, nabywcy na rynku nieruchomości czasami mają konkretne oczekiwania dotyczące terminu odbioru nowego mieszkania bądź domu. – To kwestia indywidualna. Jeden klient, po załatwieniu formalności kredytowych i notarialnych, chciałby odbierać klucze, urządzać wnętrze, by chociażby nie płacić jednocześnie raty kredytu oraz wynajmu za dotychczasowe lokum. Drugi potrzebuje czasu, żeby pozamykać dotychczasowe sprawy oraz zaplanować remont. Ile rodzin, tyle historii. Cieszymy się, że wiele znajduje swój nowy rozdział na Rodzinnym Zakątku, m.in. dlatego, że proponujemy zarówno domy gotowe do odbioru, jak i takie z terminem realizacji za kilka miesięcy – opisuje Maciej Bartczak, współwłaściciel KM Building.

– Zdajemy sobie sprawę, jak ważna jest kompleksowość każdego nowego projektu oraz odpowiednia lokalizacja. Nasza branża jest świadoma potrzeb każdej grupy klientów, a różnorodna oferta pozwala spełnić oczekiwania i potrzeby poszukujących własnego M. Warto dodać, że deweloperzy zrzeszeni w ramach Polskiego Związku Firm Deweloperskich są zobligowani do świadczenia najwyższych standardów, na co wskazuje m.in. Kodeks Dobrych Praktyk, który reguluje wzajemne prawa i obowiązki w relacji klient – deweloper. – podsumowuje Andrzej Marszałek, Prezes Zarządu Oddziału Poznańskiego PZFD.

Powiązane artykuły