Dodatkowy dzień na uśmiech

Śmiech to zdrowie! Dzielmy się nim z przyjaciółmi bez ograniczeń

Spis treści

Śmiech to zdrowie! Dzielmy się nim z przyjaciółmi bez ograniczeńDzisiaj 29 luty – to ten dzień, który w naszych kalendarzach pojawia się raz na 4 lata. Jak wykorzystać te dodatkowe 24 godziny? Proponuję wypełnić je… śmiechem! W końcu śmiech to zdrowie, a przecież nie ma w życiu niczego cenniejszego (obok miłości, oczywiście!) niż zdrowie właśnie. „Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się zepsujesz” – ostrzegał nas Kochanowski. Nie traćmy więc czasu i nie ryzykujmy zepsucia się zdrowia! Uśmiech gotowy?

Co nas rozśmiesza?

Każdego dnia znajdź powód, żeby się uśmiechnąć. Albo dwa powody!Niezmiennie śmieszy nas przerysowana do granic możliwości codzienność, wszystko co dotyczy małżeństw, podziału ról i obowiązków, co uwypukla stereotypy lub bezpardonowo je przełamuje… Śmiejemy się z polityki i polityków, z gwiazd showbiznesu oraz kiepskich produkcji telewizyjnych i serialowych. Sporo zależy od naszego gustu, otwartości umysłu i umiejętności zdystansowania się do tematu, problemu lub osoby.

Kultowe postacie 

Wiele żartów i dowcipów jest ponadczasowych – można je opowiadać i starszym i młodszym, śmieszą niezależnie od kontekstu politycznego, czy społecznego. To takie bezpieczne i uniwersalne tematy jak kultowa baba u lekarza, czy Jaś w szkole. Są również kultowi opowiadacze dowcipów – tego miana dorobił się choćby prowadzący Familiadę Karol Strasburger, a żarty serwowane przez zeń na początku każdego programu żyją swoim drugim życie w internecie, przerabiane na setki memów. Zdarzają się również sławy międzynarodowe, które pozornie z dowcipkowaniem nie mają nic wspólnego, a jednak…

Być zabawnym jak… Chuck Norris

Chuck Norris byłby po prostu Chuckiem Norrisem, czyli strażnikiem Texasu, gdy nie jego niezwykły półobrót. To chyba od żartów na temat tego właśnie półobrotu wszystko się zaczęło… W tysiącach krótkich (jedno lub dwu zdaniowych) dowcipów na jego temat powtarzającym się motywem są jego ponad przeciętne umiejętności.

Chuck Norris to kultowa postać i po prostu dobry aktorUśmiech na twarz i… czytamy 5 (z tysięcy) żartów o Chuck’u:

  1. Chuck Norris potrafi wstać i zobaczyć jak siedzi.
  2. Chuck Norris wynalazł bezprzewodową słuchawkę prysznicową.
  3. Chuck Norris potrafi narysować trójkąt, który ma dwa kąty proste.
  4. Chuck Norris zawsze trafia do celu – po prostu cel nie ma innego wyjścia.
  5. Chuck Norris znajduje się na końcu każdego łańcucha pokarmowego.

Powiązane artykuły