Dobry bank poszukiwany

Zadbaj o swoje finanse powierzając je odpowiedniemu bankowi

Spis treści

Zadbaj o swoje finanse powierzając je odpowiedniemu bankowi

Od kilkunastu lat mam konto w jednym banku, który w tym czasie kilka razy zmienił nazwę i strategię marketingową. Raz było lepiej, raz gorzej – z obsługą, ofertą i kosztami. Ostatnio jednak opłata za jedną z ważnych dla mnie usług wzrosła czterokrotnie (tak!, razy 4!)… Szukam innego banku, takiego z jasnymi zasadami i przejrzystymi regułami. Absolutnie nie oczekują, że wszystko weń będzie za darmo (wręcz nie powinno), ale chciałaby aby opłaty za prowadzenie konta były stałe i najlepiej nie przekraczały 10 zł, a wykonywanie przelewów oraz wypłacanie gotówki ze wszystkich bankomatów było za darmo.

Porównywanie ofert

Debit-MasterCard-PayPass-dla-kobiet-w-Alior-Bank-PjvLYT (1)Wybierając bank, któremu chcemy powierzyć nasze finanse – musimy przede wszystkim precyzyjnie określić własne oczekiwania. Czy na nasze konto będzie przelewane wynagrodzenie, jakie operacje finansowe będą najczęściej wykonywane, czy zależy nam na karcie debetowej lub kredytowe, czy chcemy połączyć zwykły ROR z jakimiś dodatkowymi usługami (ubezpieczeniem, lokatami itp.)? Sprawdzamy dokładnie cennik za poszczególne usługi: od opłat za prowadzenie konta, przez ewentualne prowizje za przelewy i wypłaty z bankomatu, po dodatkowe koszty (np. ubezpieczenie karty).

Sprawdzanie opinii

Sprawdźmy jakość obsługi klienta w najbliższej placówce wybranego bankuZnalezienie niezależnych opinii klientów poszczególnych banków to nie lada wyzwanie – da się to jednak zrobić i zdecydowanie warto się potrudzić. Opinie innych ludzi są często źródłem dodatkowych ważnych informacji, których raczej nie znajdziemy w oficjalnych komunikatach dotyczących samego banku jak i jego oferty. Dużo o danej instytucji finansowej mówi również jakość obsługi – zarówno tej on-line, telefonicznej jak i tradycyjnej face to face w placówkach. Opinie o Alior Bank są w większości pozytywne, bank nie zaliczył również żadnych wpadek wizerunkowych i budzących niepokój zmian szyldów.

Powiązane artykuły