Do czego wykorzystywane są rusztowania na budowie?

budowaRusztowanie to element, który nieodłącznie kojarzy się z budową. Potrzebny jest wszystkim pracownikom, którzy malują, tynkują, montują rynny oraz naprawiają wysokie elewacje budynków. Do jakich konkretnie celów się przydaje i w jakich przypadkach jest ono nieodzowne? Podpowiadamy.

Podstawowe zastosowanie rusztowań na budowie

Rusztowania umożliwiają prowadzenie prac na różnych wysokościach. Stosuje się je wszędzie tam, gdzie potrzebne jest wykonanie zadań znajdujących się poza zasięgiem rąk pracownika. Rusztowania używane i nowe znajdują zastosowanie także ze względu na wygodę i efektywność przemieszczania się. Ma to miejsce w przypadku jeśli budowa znajduje się na mało stabilnym gruncie. Tym samym postawienie rusztowania umożliwia swobodne poruszanie się robotników bez ryzyka zapadnięcia się w gruncie.

Czym wyróżniają się nowoczesne rusztowania na budowie?

Innowacyjne pomysły związane z ulepszaniem rusztowań coraz częściej znajdują szerokie zastosowania w budownictwie. Obecnie są to bardzo lekkie i stabilne konstrukcje, które można zmontować i rozmontować w bardzo krótkim czasie. Zapewnią także maksimum bezpieczeństwa dzięki zintegrowanym modułom i poręczom, które są bezpośrednio połączone z główną platformą po której porusza się robotnik. Niewątpliwą zaletą nowoczesnych rusztowań jest to, że można je w łatwy sposób dopasować do nietypowego kształtu budynku. Do tego celu wykorzystuje się schodkowy układ elementów składowych. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby w razie potrzeby zdemontować najwyższy lub boczny element i na jego miejsce przygotować potrzebny w danej sytuacji łącznik.

Zobacz także: https://servusik.pl/najpopularniejsze-rodzaje-rusztowan/

Zastosowania rusztowań na budowie

Rusztowanie warszawskie, inaczej nazywane kolumnowym znajduje szerokie zastosowanie zarówno przy pracach na niskich wysokościach, jak i na wielopiętrowych budynkach. Ze względu na swobodę ruchu i dużą szerokość przejść stosuje się je zwłaszcza przy montażu ociepleń i skomplikowanych remontach elewacji.

Rusztowanie kozłowe to prosta konstrukcja na którą składają się podpory oraz niewielki pomost składający się najczęściej ze wzmocnionych, drewnianych desek. Ze względu na niską wagę i łatwość transportu stosuje się je najczęściej w niewielkich pomieszczeniach przy pracach związanych z montażem elektryki i do niewielkich remontów.

Rusztowania modułowe są nowoczesnym rodzajem konstrukcji stosowanym zwłaszcza przy konserwacjach wysokich budynków. Cieszą się popularnością zwłaszcza ze względu na łatwość i szybkość montażu.

Szeroki wybór rusztowań można znaleźć na stronie internetowej https://szalbud.pl/.

Odpowiedz