Dmuchawa do liści? Kupujemy teraz!

Jesień to piękna pora roku, przede wszystkim dzięki multikolorowym liściom

Spis treści

Jesień to piękna pora roku, przede wszystkim dzięki multikolorowym liściom

Za oknem śnieg i mróz? Niech ta wszechogarniająca biel nie zdominuje naszych myśli! Pod tą bielą jest przecież trawa i są… stare liście, które późną jesienią położyły się kolorowym dywanem na trawniku, a my oczywiście (który to już raz?!) ich nie zgarnęliśmy. Wiecie co to oznacza? Że jak już zima postanowi nam odpuścić, to cała prawda o tych liściach się wyda! I do tego wcale nie będą już kolorowe i malownicze! Będę zgniłe i paskudne. Porozmawiajmy zatem o przyszłej jesieni (choć jeszcze do niej daleko)… Dmuchawa do liści, to jest sprzęt, którego nam trzeba!

Dmuchawa do liści to urządzenie, które pozwoli nam zadbać o działkę i ogródPo co nam dmuchawa do liści?

Sporo osób nie widzi potrzeby zapatrywania się w dmuchawy do liści, kojarząc je raczej z profesjonalnymi robotami ogrodniczymi, w miejskich parkach, czy na osiedlach. Jest to jednak urządzenie, które przyda się każdemu posiadaczowi ogrodu, w którym rosną drzewa liściaste. Dmuchawa do liści zdecydowanie ułatwi nam jesienne sprzątanie trawnika, które dotąd przeprowadzaliśmy za pomocą mniej lub bardziej profesjonalnych grabi z mniejszym lub większym zapałem.

Jak wybrać dmuchawę do liści?

Urządzeń tego typu jest na rynku całkiem sporo, a podstawowa różnica między nim to sposób zasilania i moc. Do wyboru mamy:

  • Dmuchawa do liści może być spalinowa lub elektryczna (akumulatorowa lub sieciowa)Dmuchawa do liści z silnikiem spalinowym – to najbardziej wydajne i funkcjonalne urządzenia, które pracują z dużą mocą i szybko sobie radzą z usuwaniem liści i… nie tylko! Dmuchawy spalinowe mogą okazać się pomocne również zimą, podczas odśnieżania – usuniemy za ich pomocą np. śnieg z przydomowych ścieżek, czy podjazdów. Minusem urządzeń spalinowych jest ich spora waga i stosunkowo głośna praca. Należy również pamiętać o zapasie paliwa (najczęściej specjalnej mieszanki benzyny), aby zawsze można było skorzystać z urządzenia.
  • Dmuchawa do liści akumulatorowa / elektryczna – to urządzenia nieco mniejsze i lżejsze od dmuchaw z silnikami spalinowymi, są również nieco mniej wydajne (mają mniejszą moc i ograniczony czas pracy akumulatora, który trzeba ładować). Są jednak wygodne w użytkowaniu i pozwalają na komfortową pracę na średniej wielkości działkach.
  • Dmuchawa do liści elektryczna / sieciowa – to urządzenia najlżejsze i najmniejsze, ale podczas ich pracy muszą być podłączone do źródła prądu, co w znaczący sposób ogranicza rozległość prac prowadzonych za ich pomocą (producenci zalecają najczęściej, by długość przedłużacza nie przekraczała 30 metrów). Dmuchawy elektryczne – sieciowe sprawdzą się podczas utrzymania w czystości niewielkich ogródków i działek.

Powiązane artykuły