Dmuchawą prosto w liście!

Każda pora roku ma swój urok - jesień to różnokolorowy dywan z liści...

Spis treści

Każda pora roku ma swój urok - jesień to różnokolorowy dywan z liści...Ledwie pożegnaliśmy zimę i zaczęliśmy cieszyć się wiosną, a już czujemy w powietrzu nadchodzące małymi krokami lato i myślimy o… jesieni! Cykliczność pór roku wyznacza rytm naszego życia, dzięki niej wiemy czego i w którym momencie się spodziewać. To ważne w wielu kontekstach, ale szczególnie ważne w odniesieniu do pielęgnowania naszych ogrodów. Każda pora roku wymaga od posiadacza ogrodu (obojętnej wielkości!) wykonywania innych czynności, pozwalających utrzymać swój kawałek ziemi w jak najlepszej kondycji. Na drzewach zielenią się właśnie liście, a my już myślimy o tym, że jesienią będą opadać… 

Dmuchaj na liście!

Odkurzacz do liści to urządzenie bardzo wydajne, a przy tym lekkie i łatwe w obsłudze. Godne polecenia!Sezon wiosenno – letni mamy już zabezpieczony pod względem wszystkich potrzebnych do prac ogrodniczych narzędzi i urządzeń? Wszystko zasadziliśmy, nawieźliśmy co trzeba, teraz już tylko doglądamy i pielęgnujemy na bieżąco. A zatem… można pomyśleć o jesieni! Od tego jak zabezpieczymy i posprzątamy nasz trawnik jesienią, będzie zależał jego wygląd wiosną i latem. Naszym wrogiem numer jeden są liście opadające z drzew, które nieuprzątnięte – zalegają na trawie, gniją i tworzą brzydkie plamy. Zbierać, grabić, odkurzać? Oto jest pytanie!

Urządzenie do czyszczenia trawnika

Niewielka ręczna dmuchawa to wygodne i wydajne urządzenie, dzięki któremu komfortowo zadbamy o trawnikW sklepach ogrodniczych znajdziemy różnego rodzaju urządzenia, które pozwolą nam zadbać o nasze trawniki właśnie jesienią. Największą popularnością cieszą się oczywiście odkurzacze do liści oraz dmuchawy do tychże. W zależności od rozmiarów naszego trawnika oraz ilości drzew na naszej działce (oraz działce sąsiada, bo liście lubią bezceremonialnie przelatywać nad ogrodzeniem!) -należy zaopatrzyć się w urządzenie o odpowiedniej funkcjonalności i mocy silnika. Nie skreślajmy niewielkich, lekkich urządzeń tylko ze względu na ich gabaryty  – niewielka ręczna dmuchawa, ważąca tyle co miotła, będzie zdmuchiwać liście z prędkością strumienia powietrza bliską 200 km/h. Dmuchawy mają to do siebie, że ułatwiają zgromadzenie liści w jednym miejscu – zebranie odbywa się tradycyjnie. Kompleksowym rozwiązaniem liściowego problemu jest odkurzacz do liści, który ekspresowo oczyszcza ogród, wciąga i rozdrabnia liście, minimalizując ilość odpadów. Wysokiej klasy urządzenia tego typu są wyposażone w dodatkowe, bardzo praktyczne elementy, takie jak np. skrobak do mokrych liści.

To co, myślimy o jesieni?

Powiązane artykuły