Dieta pudełkowa nie tylko na odchudzanie. Kiedy warto ją zamówić?

pudelkowa dieta

Spis treści

Dieta określana jako pudełkowa nadal jest bardzo popularna i korzysta z niej wiele osób. W jakich przypadkach warto się na nią zdecydować? Nie tylko wtedy, gdy planuje się zrzucenie kilogramów!

pudelkowa dieta

Co to jest catering dietetyczny, dieta pudełkowa?

Terminy jak catering dietetyczny oraz dieta pudełkowa związane są z rodzajem usługi cateringowej, w ramach której można otrzymywać regularne posiłki przekazywane przez firmę cateringową.

Tego typu catering jest w stanie całkowicie zastąpić dietę w domu, dlatego nie ma wtedy potrzeby odwiedzania sklepów, kupowania produktów, przygotowywania posiłków. Każdego dnia otrzymuje się wtedy świeży zestaw dań przeznaczonych na cały dzień, w tym śniadanie, drugie śniadanie, obiad z podwieczorkiem oraz kolację.

Najlepsza dieta pudełkowa Ruda Śląska – aby sprawdzić dostępne oferty diety pudełkowej w swojej okolicy, warto skorzystać z dostępnych w internecie stron firm cateringowych, aby znaleźć najkorzystniejszą ofertę dla siebie.

Rodzaje diety pudełkowej

Dieta pudełkowa jest oferowana w wielu rodzajach, dzięki czemu może być ona dopasowana specjalnie do osoby, która chce ją zamówić.

Poszczególne diety różnią się pomiędzy sobą pod kątem ich rodzaju posiłków, ich kaloryczności, wyeliminowanych produktów, na przykład alergenów. Co więcej, mogą być one też dopasowane specjalnie do stanu zdrowia osoby, która ma skorzystać z takiej diety.

Wśród popularnych wariantów diety pudełkowej znajdują się między innymi:

  • dieta odchudzająca

  • dieta wegańska i wegeteriańska

  • dieta dla sportowców

  • dieta dla osób z konkretnymi chorobami, na przykład z cukrzycą, chorobami serca

  • dieta dla osób z alergiami pokarmowymi, na przykład na gluten, laktozę.

Kiedy warto zamówić dietę pudełkową?

Catering dietetyczny jest usługą związaną z wieloma korzyściami, przy czym warto pamiętać o tym, że ma ona również kilka niedogodności, na które trzeba będzie zwrócić uwagę.

Przede wszystkim zamówienie diety pudełkowej jest bardzo wygodne, ponieważ wtedy nie trzeba gotować samodzielnie. Wystarczy tylko otworzyć pudełko z posiłkiem i ewentualnie je podgrzać, aby danie było gotowe.

Dieta pudełkowa pozwala również na łatwiejsze trzymanie się zaleceń dietetycznych, na przykład pod kątem kaloryczności czy unikania niezdrowych posiłków. W efekcie dzięki niej można uzyskać znacznie lepsze efekty w przypadku zrzucenia nadmiaru kilogramów czy też przy poprawie stanu zdrowia.

Głównym minusem diety pudełkowej jest jej cena. Z jeden dzień diety w tym wariancie należy zapłacić od około 50 do 90 złotych.

Powiązane artykuły