Depilator? To nie boli!

Gołe nogi muszą być gładkie! jak uzyskać gładkość idealną?

Spis treści

Gołe nogi muszą być gładkie! jak uzyskać gładkość idealną? Wiosna w pełni, temperatury coraz częściej oscylują w okolicy 20 stopni Celsjusza, a zatem… czas gładkich nóg nadchodzi. I to dosłownie! To, co ujdzie pod spodniami lub grubymi rajstopami – absolutnie nie przejdzie w wersji pozbawionej wierzchniego okrycia. W walce o gładkie nogi wesprze nas… depilator! 

Depilować, czy epilować?

Dzięki nowoczesnym systemom stosowanym przez producentów depilatorów - depilacja jest coraz mniej bolesna i niezmiennie skutecznaDepilacja to usuwanie martwych części włosa – tych, które wyrastają ponad skórę. Pod tą ogólną nazwą będą się kryły różne metody: najpopularniejsze golenie (z użyciem jednorazowych lub wielorazowych maszynek), stosowanie pianek i kremów depilujących oraz wosku, a także korzystanie z depilatorów mechanicznych. Epilacja to z kolei usuwanie włosów razem z cebulkami, której efektem ma być trwałe pozbycie się owłosienia z wybranych partii ciała – epilację najczęściej przeprowadza się w gabinetach kosmetycznych przy użyciu nowoczesnych urządzeń laserowych.

Jeśli depilować, to tylko depilatorem!

Golenie jest najszybszą metodą usuwania zbędnego owłosienia, ale włosy bardzo szybko odrastają i są za każdym razem twardsze i ciemniejsze. Skuteczność pianek i kremów jest dyskusyjna i mocno uzależniona od indywidualnych uwarunkowań, a ponadto preparaty mogą uczulać i podrażniać delikatną skórę. Wosk to metoda dla odważnych. Co zatem pozostaje? Depilator! Dobry depilator mechaniczny to takie urządzenie, które sprawnie i w miarę bezboleśnie usunie włosy (część z cebulkami) dzięki mechanicznym, obrotowym pęsetom. Ogromną zaletą tej metody depilacji jest to, że zdecydowanie osłabia włosy i spowalnia ich odrost.

Dobry depilator, czyli… jaki?

Depilator Rowenta to urządzenie ładne i efektywne - zdecydowanie godne uwagi!Wybierając urządzenie zwróćmy uwagę przede wszystkim na parametry techniczne, rozwiązania mające zminimalizować bolesność depilacji, a także wygląd i wielkość sprzętu. Dobre opinie ma depilator Rowenta EP1030 – to niewielkie urządzenie, wyposażone w 24 mocne i precyzyjne pęsety. Dzięki kompaktowym wymiarom i wbudowanemu akumulatorowi, depilator EP 1030 Ultra Eco to sprzęt, który można bez problemu zmieścić w kosmetyczce i zabrać ze sobą na wakacje. Depilator EP 1030F0 Ultra Eco wyposażony jest dodatkowo w system kulek masujących, które skutecznie redukują bolesność podczas depilacji oraz dwa stopnie prędkości, by zoptymalizować efektywność zabiegu.

Powiązane artykuły