Depilacja laserem – dla kogo? Sprawdź wskazania i przeciwwskazania!

depilacja laserowa

Spis treści

depilacja laserowaDepilacja prowadzona z użyciem urządzeń laserowych związana jest z wieloma zaletami. Zanim jednak się na nią zdecydujesz, sprawdź wskazania oraz przeciwwskazania do jej wykonania. Dla kogo będzie to najlepsza metoda usuwania niechcianych włosków?

Na czym polega zabieg depilacji laserowej?

Depilacja laserem umożliwia usunięcie włosków na stałe, ponieważ w jej trakcie dochodzi do trwałego uszkodzenia mieszków włosowych. Na skutek takiego zabiegu nie dochodzi wtedy do odrastania włosków, więc skóra może być aksamitnie gładka przez długi czas.

Współczesna depilacja laserowa jest bardzo skuteczna i jednocześnie bezpieczna. Stosowane do niej urządzenia laserowe nie powodują ryzyka pojawienia się niebezpiecznych skutków ubocznych i jednocześnie nie powodują potrzeby rekonwalescencji po zabiegu. Redukują one również dolegliwości bólowe towarzyszące depilacji laserem.

Należy jednocześnie pamiętać o tym, że depilacja laserowa będzie wymagała wykonania serii zabiegów, żeby uzyskać najlepsze efekty. Najczęściej potrzebne jest przeprowadzenie jej od 3 do 5 razy, aby dzięki temu pozbyć się niemalże wszystkich włosków.

Zastosowanie depilacji laserowej

Metoda depilacji laserowej ma szerokie zastosowanie, ponieważ może być ona wykorzystana do usuwania włosków u kobiet i mężczyzn z praktycznie całego ciała.

Najczęściej wykonuje się depilację laserową w poniższych miejscach:

 • nogi

 • ręce

 • bikini

 • pachy

 • twarz

Dodatkowo depilacja laserowa może również służyć do usuwania włosków z innych obszarów ciała, na przykład brzucha, klatki piersiowej, pleców.

Gdy interesuje cię laserowa depilacja Gdynia – https://laserline.pl/depilacja/ to miasto, gdzie wykonasz ją w najlepszych salonach kosmetycznych i medycyny estetycznej!

Kiedy warto zdecydować się na depilację laserową?

Zabieg depilacji laserowej może być wykonany u osób, którym zależy na trwałym pozbyciu się owłosienia z różnych części ciała oraz z twarzy. Dzięki temu pozwala on nie tylko na większy komfort, ale także oszczędza czas.

Obecnie wykorzystuje się również takie urządzenia do depilacji laserowej, które pozwalają na pozbywanie się włosków o jaśniejszych odcieniach, na przykład jak blond, rudy, siwy, co kiedyś nie było możliwe.

Przeciwwskazania do depilacji laserowej

Depilacja laserowa jest zabiegiem uznawanym za bezpieczny, lecz warto wskazać, że ma ona również określone przeciwwskazania, dlatego też nie może być ona wykonana u każdej osoby.

Do głównych przeciwwskazań do depilacji laserowej zaliczane są:

 • okres ciąży

 • karmienie piersią

 • cukrzyca

 • świeża opalenizna

 • stosowanie określonych leków – antybiotyków, leków uczulających na światło

 • uszkodzenia i infekcje skóry w miejscu prowadzenia zabiegów

Powiązane artykuły