Dekoracje stołu na Wielkanoc

Spis treści

Wielkanoc zbliża się do nas wielkimi krokami. Jest to czas niezwykle rodzinny, spędzany w miłej i radosnej atmosferze. Warto więc zadbać o wszelkie szczegóły, które będą w stanie jeszcze bardziej poprawić klimat świąt. Możemy pokusić się na przykład o przyozdobienie stołu. Jak to zrobić?  Podpowiadamy.

Aranżacja wielkanocnego stołu

Aby zacząć mówić o aspekcie, jakim są dekoracje wielkanocne, w pierwszej kolejności wypadałoby zadbać o właściwą aranżację stołu. Nie ulega wątpliwości, że podczas świąt jest to najważniejsze miejsce, skupiające wokół siebie nie tylko smaczne potrawy, ale przede wszystkim wszystkich, najważniejszych członków rodziny. Wokół stołu gromadzą się również goście, na nim stawiane są babki i mazurki. To właśnie przy nim wszyscy dzielą się uśmiechem i po prostu spędzają miło czas. Zdecydowanie łatwiej będzie nam zaaranżować wielkanocny stół, jeśli będziemy znali liczbę osób. Takie rozwiązanie pozwoli nam w sposób właściwy nie tylko udekorować stół, ale również właściwie go zaaranżować. Warto postawić na klasyczny styl zastawy i sztućców. W tej kwestii warto zadbać przede wszystkim o spójność i prostotę. Jeśli chcielibyśmy zaszaleć, to wtedy idealnym pomysłem jest skorzystanie z naczyń, które charakteryzują się drobnymi wzorami.

Dekoracje stołu na Wielkanoc

Jeśli zadbaliśmy o odpowiednią aranżację wielkanocnego stołu, to ze śmiałością możemy przejść do dekorowania go. Na samym początku warto skupić się na obrusie, ponieważ to pod niego najłatwiej jest podciągnąć wszystkie inne dodatki. W tym przypadku warto postawić na materiał z miękkiej tkaniny, który zasłoni nam cały stół. Coraz więcej osób decyduje się na bieżnik. Tak naprawdę obie te opcje są właściwe, a wszystko zależy od naszych upodobań. Rodzinna biesiada ma być przede wszystkim radosna. Dekoracje są elementem, które znacznie mogą w tym pomóc. Wybierzmy więc takie, które są zgodne z naszymi upodobaniami. Warto mieć świadomość tego, że aranżacja ma być przede wszystkim spójna, a reszta to tak naprawdę nasza wyobraźnia i upodobania. Warto postawić na jasne tkaniny, bo to one głównie kojarzą się z wiosną. Jeśli na stole zostało  do zagospodarowania trochę miejsca, to warto postawić np. na ceramiczne świeczniki.

Na stole postawić możemy również ozdobne kwiaty lub udekorowane pisanki. Wszystko jest kwestią naszej wyobraźni. Warto wykorzystać eleganckie patery, na których umieścimy pokrojone ciasto. Jeśli urządzamy większe przyjęcie wielkanocne, możemy pokusić się o przygotowanie dla gości wystawnych winietek.

 

Powiązane artykuły