Czytanie jest modne!

Chwila tylko dla mnie, z kawą i dobrą książką, bezcenna!

Spis treści

Chwila tylko dla mnie, z kawą i dobrą książką, bezcenna!Miłośnicy czytania dzielą się na tradycjonalistów przywiązanych do papierowej wersji książki oraz tych, którzy otworzyli się na nowe technologie i pokochali e-booki oraz czytniki. Wciąż jeszcze jestem w pierwszej grupie i nie wyobrażam sobie czytania książki, której nie można powąchać. Ciągnie mnie jednak do e-booków bo są tańsze i wygodniejsze w obsłudze. Może więc czas rozglądnąć się za czytnikiem?

Najważniejsze parametry

W jednym czytniku zmieści się ponad 1500 książek, imponujące!Wybierając urządzenie, z którego będziemy czytać – musimy przede wszystkim postawić na wysokiej jakości ekran. Czytniki najczęściej mają sześciocalowe ekrany (o rozdzielczości 800×600 punktów). Wyświetlacz LCD to najgorsza opcja dla czytnika – wyświetlacz e-link typu Pearl to ekran, który zagwarantuje nam świetny kontrast i wygodne, nie męczące oczu czytanie. Warto również zwrócić uwagę na sposób przesuwania tekstu – można wybrać ekran dotykowy (plusem jest jego intuicyjna obsługa, minusem – ekran po prostu się brudzi) lub z przyciskami obok ekranu (pozwala na obsługiwanie czytnika tylko jedną rękę). Ostatnim ważnym parametrem, na który należy wrócić uwagę jest nominalna pamięć urządzenia – najpopularniejsze czytniki posiadają 2GB – 4GB pamięci, co pozwala na przechowanie od 1500 do 3500 książek.

Markowy sprzęt!

Wybór między czytnikiem a tradycyjną książką jest trudny, każda opcja ma swoje plusy i minusyNajpopularniejszą marką produkującą czytniki jest Kindle – ceny tych urządzeń zaczynają się od około 550zł. Firma ma w ofercie kilka wersji sprzętu: czytnik Kindle Classic (podstawowa i najprostsza, posłuży wyłącznie do czytania książek, dysponuje 2GB pamięcią), czytnik Kindle Keyboard (standardowy 6-cio calowy ekran Pearl z 16 stopniami szarości pozwalającymi dopasować jasność i kontrast ekranu do indywidualnych potrzeb, dysponuje 4GB pamięcią i znakomitym akumulatorem pozwalającym na korzystanie z urządzenia do dwóch miesięcy bez ładowania) oraz czytnik Kindle Touch (urządzenie łączące najlepsze cechy dwóch pozostałych, posiadające jednak wyłącznie klawiaturę dotykową).

Powiązane artykuły