Czym zajmuje się alpinista przemysłowy?

alpinista przemyslowy

Spis treści

alpinista przemyslowy

Prowadzenie prac, które wymagają docierania do miejsc znajdujących się na dużej wysokości, oznacza konieczność zadbania o odpowiednie zabezpieczenia, które nie utrudnią realizacji zadania, a przy tym uchronią wykonujące je osoby przed wynikającymi z tego zagrożeniami. Wśród różnych metod, z których można w takim przypadku skorzystać, na szczególne zainteresowanie zasługuje alpinizm przemysłowych, gwarantujący dużą elastyczność.

Jakimi technikami można wykonywać prace na wysokości?

Istnieje wiele technologii, które pozwalają na realizację prac wysokościowych. Najbardziej klasyczną metodą jest rozstawienie różnych rodzajów rusztowań – elewacyjnych, wolnostojących albo przejezdnych. Przy niewielkich wysokościach popularne jest również używanie drabin, a przy większych budowa pomostów. Korzysta się również z podnośników – koszowych, jeżeli potrzebny jest dostęp do różnych miejsc położonych na znacznej powierzchni albo nożycowych, jeżeli w grę wchodzi wyłącznie przemieszczanie się w pionie. Tam, gdzie potrzebna jest większa elastyczność, najlepszym rozwiązaniem są usługi alpinistów przemysłowych, którzy korzystając ze sprzętu podobnego do używanego przy wspinaczce skalnej i posługując się technikami dostępu linowego, są w stanie dotrzeć w dowolne miejsce, opuszczając się z wyżej położonych miejsc np. z dachu.

Kiedy warto korzystać z usług alpinistów przemysłowych?

Techniki dostępu linowego sprawdzają się w przypadku wielu prac dekarskich, np. związanych z usterkami pokrycia, obróbek blacharskich, usuwaniem przecieków bądź montażem rynien. W grę wchodzą także prace budowlano-remontowe m.in. konserwacja elewacji. Alpinizm przemysłowy pozwala również na zabezpieczanie konstrukcji stalowych, usuwanie korozji, spawanie i cięcie elementów metalowych czy doglądanie instalacji przemysłowych. W grę wchodzą również roboty przy kominach, silosach lub zbiornikach i rurociągach. Sprawdza się również przy pracach porządkowych – czyszczeniu fasad i udrożnianiu odwodnień. Możliwe jest mycie przeszkleń bądź usuwanie gałęzi.

Firmą, która specjalizuje się w prowadzeniu robót wysokościowych technikami alpinistycznymi, jest Elbrus z Wrocławia. Zajmuje się pracami budowlano-montażowymi, dekarskimi, a także porządkowymi, naprawami, obsługą reklam oraz odśnieżaniem dachów.

Powiązane artykuły