Czym właściwie jest Ford Ecoboost?

Spis treści

Auta osobowe można podzielić na takie, które przemawiają do nowych nabywców wyglądem i te, które przekonują ich nowymi rozwiązaniami i możliwościami. Miłośnicy motoryzacji najczęściej zwracają uwagę na umiejętne połączenie obu tych elementów. Tak też robi Ford wyposażając niemal wszystkie swoje modele w zaawansowaną technologię, która skrywa się pod określeniem EcoBoost. Dzisiaj krótko o tym, co to oznacza w praktyce.

O czym mówimy

Ford EcoBoost to nic innego, jak auta wyposażone w silnik będący połączeniem turbodoładowania i bezpośredniego wtrysku paliwa. Oznacza to dla właściciela wiele udogodnień.

Po pierwsze – maksymalne wykorzystanie paliwa

Jest to możliwe, gdyż jego producent wyposażył go w niezwykle precyzyjny mechanizm bezpośredniego wtrysku do komory spalania. Dzięki temu nawet przy niewielkiej ilości paliwa można sobie pozwolić na szybką i przyjemną jazdę. Dodatkowo w ten sposób producent oddał do ręki kierowców narzędzie do ochrony środowiska, dzięki któremu, ten może przyczynić się do obniżenia spalania i emisji CO2.

Po drugie – zastosowanie turbosprężarki niskiej bezwładności

W praktyce oznacza to tyle, że bez większego wysiłku auto może rozwinąć sporą szybkość nawet przy niskich obrotach silnika.

Po trzecie – mniejszy rozmiar, ale większa moc

EcoBoost to zaledwie 1-litrowy silnik. Jednak zastosowane w nim innowacyjne mechanizmy powodują, że auto może w krótkim czasie osiągać zawrotne prędkości przy jednoczesnym niższym zużyciu paliwa. Więcej na temat tej nowoczesnej technologii znajdziecie TUTAJ.

Bez wątpienia Ford EcoBoost to propozycja warta naszej uwagi. Zwłaszcza, jeśli szukamy ekonomicznych rozwiązań, a jednocześnie nie chcemy pozbawiać się przyjemności z szybkiej jazdy. Gotowych na nową przygodę zapraszamy do salonów już dziś.

Powiązane artykuły