Czym się różni peruka od treski?

peruka

Spis treści

Wśród wyrobów perukarskich znajdziesz zarówno peruki, jak i treski. Produkty doskonale sprawdzają się jako urozmaicenie fryzury, są zakładane na głowę, ale różnią się nieco wyglądem i zastosowaniem. Czy wiesz, jakie są między nimi podstawowe różnice? Jeśli nie, to przeczytaj poniższy artykuł. Podpowiadamy, czym różni się peruka od treski oraz jaki wyrób lepiej kupić. Sprawdź, który będzie odpowiedni dla Ciebie!

W sklepach sprzedających wyroby perukarskie z pewnością znajdziesz duży wybór peruk damskich, męskich, a nawet dziecięcych. Niektóre punkty oferują również treski i inne produkty, za pomocą których można odmienić czy uatrakcyjnić fryzurę. Nie mogą one jednak zastąpić peruk, ponieważ są to jedynie pasma włosów. Więcej mówi o nich doradca klienta pracujący w sklepie z perukami Świat Peruk: Treski mają różne długości oraz barwy, w związku z czym każdy może dopasować je do indywidualnych preferencji. Produkty mocuje się do prawdziwych włosów na różne metody. Ich zakładanie jest szybkie i wygodne, ale najczęściej są wykorzystywane jedynie jako uzupełnienie fryzury, w przeciwieństwie do peruk, które mogą całkowicie zastępować prawdziwe włosy.

Kiedy zdecydować się na noszenie peruki, a kiedy wybrać treski?

Treski sprawdzają się wyłącznie jako uzupełnienie fryzury. Jeśli masz dość ciągle tego samego wyglądu, możesz go urozmaicić za pomocą odpowiednio dobranych tresek. Z ich pomocą uatrakcyjnisz fryzurę. Sprzedawane są w pasemkach, ale też kucykach i wielu innych wersjach, co umożliwia różne uatrakcyjnienia włosów. Najczęściej są wykorzystywane w celu szybkiej poprawy wizerunku np. na różne imprezy czy przebierane wydarzenia.

Natomiast peruki, zwłaszcza peruki z włosów naturalnych całkowicie zakrywają włosy. Sprawdzają się więc doskonale, jeśli z jakiegoś powodu chcesz ukryć prawdziwe włosy. Zazwyczaj są noszone w trakcie łysienia, niezależnie od jego przyczyn. Wszelkie niekorzystne zmiany związane z fryzurą wpływają negatywnie na samopoczucie i pewność siebie. Dlatego w takich sytuacji dobrym pomysłem jest używanie peruk, za pomocą których można ukryć różne mankamenty. Jeśli zależy Ci na naturalnym efekcie, wybierz model przygotowany z prawdziwych włosów.

 

Powiązane artykuły