Czym są woreczki nikotynowe i jak ich używać?

woreczki nikotynowe

Spis treści

woreczki nikotynoweWoreczki nikotynowe to nowość, która całkiem niedawno pojawiła się na polskim rynku. Teraz można kupić je w wielu sklepach. Co warto wiedzieć na temat tego wyrobu nikotynowego? Jak z niego korzystać?

Woreczki nikotynowe – co to jest?

Nicotine pouches, czyli torebki albo woreczki nikotynowe – https://nikotynowe.pl/ są rodzajem wyrobu zawierającego nikotynę, który może być stosowany jako zamiennik dla papierosów, papierosów elektronicznych oraz snus.

Woreczki te zawierają w swoim składzie nikotynę oraz substancje dodatkowe, w tym zapachowe i smakowe. Całość bazuje najczęściej na roślinnych włóknach – bezpiecznych w użyciu.

Czym charakteryzują się woreczki nikotynowe?

Ze względu na swoją formę woreczki nikotynowe cechują się:

  • Łatwym stosowaniem – są bardzo dyskretne w użyciu, więc można korzystać z nich wielu miejscach, także tam, gdzie obowiązuje zakaz palenia czy używania papierosów elektronicznych,

  • Przyjemnym smakiem i aromatem – wynika on z zastosowania specjalnych substancji smakowych i zapachowych, na przykład miętowych, owocowych,

  • Brakiem ryzyka barwienia zębów – nie zawierają one w składzie tytoniu, który obecny jest w snus, dlatego też nie powodują one pojawienia się odbarwień na zębach,

  • Różnymi wariantami mocy – w zależności od ilości znajdującej się w woreczkach nikotyny, co powoduje, że można dopasować je do własnych potrzeb, stopniować ilość nikotyny, by łatwiej rzucić nałóg.

Jak używać woreczków nikotynowych

Wyroby nikotynowe jak woreczki są bardzo proste w stosowaniu, a dzięki swojej formie są także dyskretne, więc mogą być używane w niemalże każdym miejscu.

Woreczek należy wyciągnąć z opakowania i włożyć go do ust, a następnie umieścić pomiędzy wargą górną oraz dziąsłem. Podczas przytrzymywania woreczka w tym miejscu dochodzi do uwalniania się z niego nikotyny, która trafia do krwiobiegu. Może być wtedy zauważane mrowienie. Całkowity czas przetrzymywania woreczka w ustach może wynieść do 30 minut. Po zakończeniu używania woreczka można z powrotem umieścić go w opakowaniu w specjalnie przeznaczonej do tego celu przegródce.

Dzięki temu, że woreczki są niewielkie, nie przeszkadzają one w mówieniu, a także nie wywołują poczucia dyskomfortu.

Gdzie można kupić woreczki nikotynowe?

Wyroby jak woreczki nikotynowe są obecnie oferowane w wielu sklepach prowadzących sprzedaż papierosów, tytoniu, papierosów elektronicznych. Należy pamiętać o tym, że ich sprzedaż oraz stosowanie dopuszczone jest wyłącznie u osób dorosłych.

Aktualnie można także kupować woreczki nikotynowe za pomocą internetu – kurier dostarczający wyroby ma wtedy obowiązek sprawdzić wiek kupującego.

Woreczki nikotynowe – ile kosztują?

Cena za woreczki nikotynowe to od około 18 do 40 złotych za opakowanie.

Powiązane artykuły