Czym jest i za co odpowiada przesiewacz bębnowy?

przesiewacz bebnowy

Spis treści

przesiewacz bebnowy

Przesiewacz bębnowy to wysokiej klasy maszyna, dzięki której bezproblemowo przesiewa się zmieszane odpady komunalne. Cały proces ma na celu sprawne oddzielenie niewielkich materiałów od śmieci, tak aby później mogły one trafić na specjalnie przygotowane sito. Odpady podsitowe są usuwane i trafiają do kontenerów lub przenośników. Kluczowe jest to, aby omawiana konstrukcja wykazywała się maksymalną stabilnością. Odpowiada za to solidna rama.

Co wiadomo na temat przesiewaczy? Jakie mają zastosowanie?

Przesiewacz bębnowy ma bardzo szerokie zastosowanie, ponieważ może pracować m.in. z kompostem, ziemią, kruszywem, biomasą, odpadami komunalnymi czy też nawet węglem. Oczywiście kolosalne znaczenie ma to na jaki model się zdecydujemy oraz jakie czynności mają do wykonania w najbliższej przyszłości. Przesiewacze pracują na mokro jak i na sucho. Znacznie większą wydajnością charakteryzuje się przesiewanie na mokro, lecz trzeba przy tym pamiętać, że woda połączona ze śmieciami staje się zanieczyszczona. Z racji tego taki proces jest wskazany przede wszystkim tam, gdzie w niedalekiej odległości od siebie znajdują się instalacje segregacji odpadów oraz oczyszczalnie ścieków.

Jak widać wszystko musi być bardzo skrupulatnie przemyślane. Niezaprzeczalną zaletą przesiewaczy bębnowych jest ich niezbyt skomplikowane działanie. Warto do tego dorzucić prostą konstrukcję, trwałość i długą żywotność. Sporym zainteresowaniem ze strony wymagających klientów cieszą się przesiewacze z obudową pyłoszczelną.

Podstawowe rodzaje przesiewaczy bębnowych

Omawiany przesiewacz bębnowy można podzielić na kilka różnych rodzajów. Dużą popularnością cieszą się modele z płaskimi sitami, natomiast przy przesiewaniu odpadów innych niż komunalne sprawdzą się przesiewacze jednopłaszczyznowe. Ich charakterystyczne elementy to m.in.: przeciwbieżna i synchroniczna praca oraz możliwość dowolnego kształtu torów.

W sytuacji, gdy pracownicy będą pracować przy dużych odpadach komunalnych zaleca się kupić przesiewacze bębnowe w wersji górniczej. Jak widać nie obejdzie się bez fachowych analiz, dlatego też każdy model powinien być bardzo dokładnie sprawdzony, a następnie należy podjąć decyzję co do tego, czy dany przesiewacz nada się do realizacji zaplanowanych prac. Inwestycja w tego typu maszyny to gwarancja wysokiej efektywności pracy, dlatego też przesiewacze są kupowane przede wszystkim przez firmy zajmujące się oczyszczaniem odpadów komunalnych. Alternatywnym rozwiązaniem jest ich wynajęcie (krótkoterminowe lub długoterminowe).

Powiązane artykuły