Czym jest beton architektoniczny?

beton architektoniczny

Spis treści

Beton architektoniczny to mieszanka przeznaczona do stosowania w wyeksponowanych miejscach. Może być ona wykorzystana w różny sposób, a jednym z nich są słupki betonowe. Czym dokładnie jest beton architektoniczny i do czego służą betonowe słupki? Odpowiadamy.

Beton architektoniczny – czym jest?

Mianem betonu architektonicznego nazywamy mieszankę, która przeznaczona jest na eksponowany element budynku. Innymi słowy, jest to betonowa część konstrukcji, która nie będzie przykryta innymi elementami architektonicznymi. Stojąc przed wyborem tego rodzaju materiału, należy zwrócić szczególną uwagę na wytrzymałość oraz klasy ekspozycji. Jako że beton będzie eksponowany trzeba także zwrócić uwagę na walory estetyczne.

Na wygląd betonu architektonicznego składa się wiele elementów. Wśród nich wymienić można: porowatość, kolor, przebarwienia, fakturę oraz jakość użytego materiału. Walory estetyczne betonu architektonicznego zależą od rodzaju i stylu wykonywanej z niego konstrukcji. Jeżeli jesteś osobą zainteresowaną nabyciem wysokiej jakości betonu architektonicznego, kliknij we frazę beton architektoniczny producent.

Słupki z betonu architektonicznego – czym są i do czego służą?

Słupki z betonu architektonicznego są to elementy, które doskonale wpisują się w przestrzeń publiczną oraz prywatną. Ich głównym zadaniem jest odgrodzenie ruchu kołowego od konkretnego obszaru. Nie mniej ważna jest jednak ich rola estetyczna, ponieważ powinny one możliwie jak najbardziej komponować się z przestrzenią wokół. W jakich miejscach możemy najczęściej spotkać słupki z betonu architektonicznego?

Zwykle są one wykorzystywane w przestrzeni miejskiej. Spotkać je możemy przy wejściu na deptaki, przy parkingach, centach handlowych, szpitalach czy szkołach. Producenci oferują je w różnych rozmiarach i kształtach, co pozwoli bezproblemowo wkomponować je w przestrzeń miejską. Przykładem aranżacji mogą być słupki betonowe ośmiokątne. Różnorodność dostępnych w ofercie modeli da pewność dobrego dopasowania.

Powiązane artykuły