Czym charakteryzują się lampy tylne samochodów?

lampy samochodowe

Spis treści

Lampy tylne do samochodów to elementy, które zwiększają bezpieczeństwo na drodze oraz widoczność pojazdu. Różnią się kształtem i pełnioną funkcją. Producenci oferują lampy tylne o wydłużonym kształcie, nieco zbliżone do kwadratu czy obrysowe, do montażu których służą dwa otwory uwzględnione w ich konstrukcji. Czym się wyróżniają tylne lampy samochodów?

Tylne lampy samochodów – jakie są rodzaje?

Tylne lampy samochodów to m.in. lampy obrysowe, kierunkowskazy, światła hamowania, oświetlające tablicę rejestracyjną, odblaski oraz pozycyjne tylne. Kierunkowskazy wykorzystywane są do sygnalizowania zmiany kierunku ruchu lub pasa na drodze. Światła hamowania zapalają się automatycznie, gdy uruchomi się hamulec roboczy. Światła pozycyjne tylne powinny być widoczne z odległości minimum 300 metrów. Korzysta się z nich w trakcie postoju, gdy widoczność nie jest dostateczna. Profesjonalne oświetlenie samochodów oferuje m.in. hurtownia motoryzacyjna S-auto, który dba o bezpieczeństwo swoich Klientów.

Żarówki do tylnych świateł – dlaczego warto je mieć w zapasie?

Dobrze działające żarówki świateł tylnych przeciwmgielnych muszą działać prawidłowo. Od września do końca listopada pogoda sprawia szczególne kaprysy i może zaskakiwać kierowców poranną mgłą czy deszczem. Gdy widoczność spada poniżej 50 metrów, każdy kierowca powinien włączyć oświetlenie przeciwmgłowe. Światła tylne spełniają bardzo ważną rolę – informują o hamowaniu, cofaniu czy zmienianiu kierunku jazdy. Bez prawidłowego działania jazda od tyłu albo gwałtowane hamowanie może powodować wypadek. Dlatego funkcjonariusze policji zatrzymujący pojazd do kontroli w przypadku niedziałających świateł tylnych, może nakazać kierowcy natychmiastową wymianę zepsutej części. Jeśli osoba kierująca nie ma jej w zapasie, wtedy policjant może wypisać mandat lub zatrzymać dowód rejestracyjny. Dlatego żarówki lamp tylnych warto jest mieć w zapasie.

Lampy tylne samochodowe – gdzie kupić?

Lampy tylne samochodowe wpływają na bezpieczeństwo kierowcy oraz innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego warto kupować je od renomowanych sklepów motoryzacyjnych, które posiadają niezbędne doświadczenie w branży. Specjaliści posiadają rozbudowany asortyment, dlatego każdy Klient może znaleźć lampę, która będzie pasować do danego rodzaju auta.

Powiązane artykuły