Czy zużycie energii dla funkcjonowania obiektów może być przyjazne dla środowiska?

obiekty a srodowisko

Spis treści

obiekty a srodowisko

Prowadzenie działalności gospodarczej oznacza konieczność znalezienia odpowiedniego budynku, w którym będzie można założyć biuro czy magazynować sprzedawane towary. Firmy mogą zdecydować się na zakup działki i budowę własnej siedziby albo wybrać powierzchnię pod wynajem. W większości przypadków ten ostatni wybór okaże się korzystniejszy, ponieważ nie wymaga zablokowania dużej ilości środków własnych. Liczą się jednak też koszty utrzymania takiego obiektu.

Co jest ważne przy wynajmie powierzchni pod działalność gospodarczą?

Każda firma ma nieco inne potrzeby, jeżeli chodzi o budynki, w których będzie prowadziła swoją działalność. Część najważniejszych parametrów jest jednak z reguły podobna. Przy wynajmie biura oraz powierzchni magazynowej liczyć będzie się odpowiedni metraż, a także standard budynku. W grę wchodzi tu zarówno to, jak budynek prezentuje się z zewnątrz i wewnątrz, jak i jego poziom wyposażenia m.in. rodzaj oświetlenia, klimatyzacja i sprawna wentylacja. Do kluczowych kwestii należy także lokalizacja. Obiekt powinien znajdować się w miejscu dobrze skomunikowanym, w pobliżu głównych dróg, a także dysponować parkingiem o odpowiedniej wielkości. W przypadku magazynów istotne będą takie elementy jak obecność placu manewrowego i miejsc postojowych, gdzie ciężarówki mogą oczekiwać na wyładunek lub załadunek. Jeżeli chodzi o poziom kosztów, to tak jak przy większości nieruchomości, jednym z najważniejszych składników kosztów będą wydatki na ogrzewanie.

Co wpływa na poziom zapotrzebowania na energię w budynkach komercyjnych?

Koszt ogrzania budynku zależy od kilku najważniejszych czynników. Podstawowe znaczenie ma rodzaj wykorzystywanych urządzeń grzewczych, które powinny być możliwie efektywne, a przy tym przyjazne dla środowiska naturalnego. Najlepiej sprawdza się tu ciepło systemowe pobierane z sieci, lecz dobre wyniki może też dawać spełniający wymagania obowiązujących norm środowiskowych kocioł albo pompa ciepła. Liczy się także system centralnego ogrzewania, który musi sprawnie rozprowadzać ciepło oraz właściwa termoizolacja budynku.

Nieruchomości komercyjne pod wynajem na terenie Poznania są dostępne w Business Park Grunwald, gdzie firmy mogą skorzystać z powierzchni biurowej i magazynowej przy korzystnych cenach za metr oraz rozsądnych kosztach eksploatacji.

Powiązane artykuły