Czy wzięcie rozwodu bez adwokata to dobry pomysł?

rozowd na wlasna reke

Spis treści

Do wzięcia rozwodu z małżonkiem adwokat nie jest konieczny. Często jednak można spotkać się ze wskazanie, by skorzystać wtedy z jego usługi. Czy zatem warto zdecydować się wtedy na pomoc prawnika? Zobacz, co może zaoferować Ci wtedy radca prawny albo adwokat i jakie są główne zalety jego obsługi!

Adwokat do rozwodu – czy trzeba wtedy korzystać z jego usług?

Adwokaci uczestniczą w wielu sprawach, w tym także w sprawach rozwodowych. Czy jednak obecność takiego prawnika podczas rozprawy sądowej w sprawie rozwodu jest niezbędna?

Nie ma obowiązku korzystania z pomocy adwokata, dlatego też osoba, która chce wziąć rozwód, nie musi wtedy wcale korzystać z jego usług. Wówczas może ona sama przygotować potrzebne dokumenty do sądu i zajmować się innymi czynnościami związanymi z rozwodem.

Warto jednak wskazać, że obsługa dobrego prawnika w przypadku rozwodu może być bardzo dużym udogodnieniem, a w niektórych przypadkach może nawet zaważyć na wyroku sądowym.

Kiedy warto skorzystać z pomocy adwokata w trakcie rozwodu?

Wsparcie adwokata zajmującego się sprawami rozwodowymi będzie na pewno dobrym rozwiązaniem wtedy, gdy wiemy, że uzyskanie rozwodu może nie być takie łatwe. Dotyczy to przede wszystkim spraw rozwodowych z orzekaniem o winie, gdy jeden z małżonków przyczynił się do rozpadu małżeństwa.

Pomoc adwokata może być też dobrym wyborem w przypadku spraw związanych z rozwodem, na przykład wtedy, gdy małżonkowie muszą podzielić swój majątek, ustalić kwestie opieki nad dziećmi, alimentów.

Jakie usługi oferuje adwokat dla rozwodników?

Osoby rozwodzące się mogą obecnie uzyskać fachowe wsparcie prawników w ramach całego tego procesu. Jakie usługi może wtedy zaoferować adwokat?

  1. Przeanalizowanie sytuacji klienta oraz doradztwo prawne – na początku adwokat może wskazać klientowi, jaki rodzaj rozwodu będzie dla niego najlepszy, jakie są perspektywy i szanse jego uzyskania.
  2. Sporządzenie niezbędnej dokumentacji – prawnik przygotuje wszystkie potrzebne dokumenty dla swojego klienta, w tym pozew rozwodowy. Jako jego pełnomocnik może również przekazać te dokumenty do sądu.
  3. Uczestnictwo w rozprawie – gdy odbywa się rozprawa rozwodowa, w takim przypadku adwokat może również w niej uczestniczyć i pomagać klientowi.

Gdy planujesz rozwód Katowice – https://www.adwokaci-reck.pl/rozwod/ to jedno z miast, w którym możesz skorzystać z pomocy prawnej na wysokim poziomie!

Skorzystanie z pomocy adwokata w przypadku rozwodu jest więc związane z licznymi zaletami. Przede wszystkim uzyskać można wtedy kompleksową pomoc oraz wsparcie związaną z całym procesem rozwodu i przejść ten trudny okres bez dużego stresu.

Powiązane artykuły