Czy warto czekać z założeniem firmy do końca pandemii?

jak zalozyc firme

Spis treści

Pandemia nie musi ograniczać działania małych firm. Dla wielu z nich jest to okazja do wprowadzenia na rynek nowych rozwiązań, które pojawiają się w związku z obowiązującymi ograniczeniami. Samo zakładanie działalności jest w warunkach pandemicznych znacznie ułatwione. Wiele biur księgowych pomaga uporać się z tym zadaniem na odległość w formie zdalnej.

Czy zakładanie firmy w czasie pandemii jest bezpieczne?

Osoby, które chcą założyć własną działalność gospodarczą, nie muszą osobiście stawiać się we wskazanym urzędzie. Taką rejestrację można przeprowadzić zdalnie:

  • samodzielnie lub z pomocą osoby bliskiej,
  • z biurem księgowym,
  • z bankiem, w którym planuje się założyć konto firmowe.

Pandemia znacznie ułatwiła założenie nowej firmy. Katowice oferują wiele punktów, do których można zgłosić się przez maila, zadzwonić lub połączyć się z nimi w ramach zdalnego spotkania. Te możliwości sprawiają, że zakładanie przedsiębiorstwa jest w pełni bezpieczne i nie naraża nikogo na zarażenie się wirusem czy inną groźną chorobą.

Czy pandemia może ograniczać możliwości firmy?

W tym wypadku wiele zależy od tego, w jakiej branży się działa. Szansa na ponowne wprowadzenie lockdownu jest niewielka, ale właściciel powinien przygotować się na taką ewentualność. Pandemia nie będzie jednak przeszkodą dla firm, które zajmują się między innymi:

  • świadczeniem usług bez kontaktu z klientem,
  • nauką online,
  • handlem wysyłkowym, przy czym muszą one zadbać o higienę i dokładne zabezpieczanie swoich towarów,
  • pracą kreatywną,
  • świadczeniem usług medycznych.

Pandemia może być świetną szansą na rozwój dla tych firm, które działają w Internecie lub oferują dobra ułatwiające dbanie o zdrowie.

Firmy, które planują założyć swoją działalność gospodarczą w czasie pandemii, powinny skontaktować się z biurem księgowym. Katowice zapewniają wielu specjalistów, którzy są w stanie wytłumaczyć, jak pandemia wpływa na przepisy. Firmy takie jak PLUS Księgowość i Finanse mogą podpowiedzieć, czy rejestrowanie działalności jest teraz opłacalne i jakie ewentualne obostrzenia są nałożone na branżę, w której przyszły przedsiębiorca planuje działać. Pomogą także w założeniu firmy i uzyskaniu najkorzystniejszych zasad opłacania składek na ZUS. Wtedy założenie działalności w czasie pandemii może się opłacać.

Powiązane artykuły