Czy można uzyskać L4 online? Sprawdzamy!

recepty

Spis treści

receptyAby uzyskać zwolnienie z pracy, konieczne jest skontaktowanie się z lekarzem, który będzie mógł wypisać L4. Czy obecnie można uzyskać zwolnienie przez internet? Tak, to możliwe. Zobacz, w jaki sposób można otrzymać je bez konieczności udawania się do gabinetu lekarskiego!

Kto może wystawić zwolnienie lekarskie online?

Otrzymanie zwolnienia lekarskiego wymaga kontaktu z lekarzem, lecz nie musi być to kontakt osobisty. Właśnie dlatego coraz częściej wybierane są obecnie usługi medyczne online, które świadczone są przez specjalne serwisy internetowe.

Zwolnienie lekarskie – L4 online – jest wystawiane przez lekarza, jednak nie ma wtedy potrzeby wizyty w gabinecie lekarskim. Zamiast niej lekarz kontaktuj się z pacjentem przez internet, przeprowadzając z nim wywiad medyczny.

W trakcie wizyty lekarskiej online lekarz może także wypisać:

  • receptę na leki

  • skierowanie na badania

  • skierowanie do innego specjalisty

Gdzie można uzyskać L4 online?

L4 przez internet można uzyskać na wielu serwisach internetowych, dlatego też warto wcześniej zapoznać się z dostępnymi ofertami, ponieważ różnią się one pod kątem dostępności wizyt oraz cen.

Najlepiej zatem poświęcić czas na zapoznanie się z różnymi ofertami przed skontaktowaniem się z serwisem.

Jak otrzymać L4 przez internet? Krok po kroku

Aby uzyskać L4 online, konieczne jest przejście poniższych kroków:

1. Wybór serwisu oferującego możliwość uzyskania zwolnienia przez internet.

2. Zarejestrowanie się w serwisie – jednocześnie można wtedy założyć własne konto pacjenta.

3. Umówienie się na wizytę z lekarzem – często konsultacja możliwa jest nawet w ciągu kilkunastu minut, dlatego nie trzeba długo czekać na wizytę online.

4. Wzięcie udziału w wizycie lekarskiej online – lekarz przeprowadza wtedy konsultację z pacjentem i pyta go o stan zdrowia, odczuwane objawy, zażywane przez niego leki.

5. Wypisanie L4 przez internet – lekarz może natychmiast wypisać zwolnienie, które w formie elektronicznej przekazywane jest do ZUS oraz do pracodawcy, dlatego też pacjent nie musi przekazywać go osobiście.

Gdy lekarz dodatkowo wypisuje receptę na leki, pacjent otrzymuje ją w formie kodu, który pozwala na zrealizowanie e-recepty. Aby wykupić leki, należy podać otrzymany kod w aptece wraz ze swoim numerem PESEL.

L4 online – ile kosztuje jego uzyskanie?

Aby otrzymać L4 przez internet, należy za nie zapłacić. Koszt związany z uzyskaniem zwolnienia jest zależny przede wszystkim od wybranego serwisu internetowego. Zazwyczaj koszt wynosi około 100 złotych za konsultację medyczną online.

Powiązane artykuły