Co widzą kamery do monitoringu?

monitoring

Spis treści

monitoring

W życiu wielu osób — właścicieli domów, sklepów czy przedsiębiorstw przychodzi taki dzień, w którym muszą zaopatrzyć się w kamery do monitoringu. Wówczas mogą się oni poczuć, jakby ktoś wrzucił ich na głęboką wodę. Jak bowiem samemu stworzyć skuteczny system ochrony, skoro na rynku jest tak wiele opcji? Sprawdźmy, jakie funkcje będą dla nas odpowiednie i przede wszystkim — jak to jest z tym zasięgiem kamer? 

Nasze punkty kluczowe

Pierwsze pytania, jakie musimy sobie zadać, to — które obszary muszą zostać objęte monitoringiem? Jaka liczba kamer jest nam potrzebna? W jakich warunkach muszą one pracować? Czy interesuje nas tryb nocny, czy niekoniecznie? Czy będziemy chronić obszary wewnątrz, czy na zewnątrz domu? Obszary wewnętrzne zazwyczaj są niewielkie i łatwiej objąć je widokiem jednej kamery. Jeśli znamy już odpowiedzi na powyższe pytania, sprawdźmy, co w takim razie oferują nam producenci.

Model na każdą kieszeń 

Jeśli nie słyszeliście jeszcze o modelu C3W od Ezviz, to warto sprawdzić, co producent oferuje w urządzeniu na każdą kieszeń. Kamera ta została wyposażona w

funkcję monitoringu nocą, dzięki której można zobaczyć, co się dzieje na naszej posesji, niezależnie od pory dnia. Posiada ona także wbudowaną lampę stroboskopową oraz syrenę w celu zniechęcenia intruzów. Na jej wyposażeniu są dwie anteny do wzmocnienia siły sygnału Wi-Fi oraz funkcja dwukierunkowego audio – ułatwiająca obustronną komunikację. Warto dodać, że widok kamery jest dostępny z poziomu aplikacji na smartfonie, dzięki temu mamy niezwykle łatwy dostęp do poglądu.

Sprawdź, jak wygląda kąt 270 stopni

To jednak nie koniec. Model LC1 jest jeszcze bardziej innowacyjnym urządzeniem, które łączy w sobie kamerę WiFi Full HD, detektor ruchu PIR o kącie 270⁰ i zasięgu do 9 metrów, syrenę alarmową 100dB oraz oświetlacz LED 2500 lumenów. Kamera ta pozwoli sprawdzić, co dzieje się na wskazanym obszarze, prześle powiadomienie o wykryciu ruchu i zapisze zdarzenia alarmowe na karcie microSD. A dzięki funkcji dwukierunkowego audio pozwoli również porozmawiać z osobami w bezpośrednim otoczeniu kamery. Natomiast funkcja Dzień/Noc pozwoli na nocną obserwację i zapis obrazu nawet w całkowitej ciemności. Kamera automatycznie przełączy się na nocny tryb, gdy zrobi się ciemno.

Dwa obiektywy robią wrażenie 

Czas na model dla tych osób, które docenią jakość widzenia kolorów w nocy. Mowa o kamerze C3X wyposażonej aż w 2 obiektywy, która wyróżnia się doskonałą jakością nagrań oraz generuje kolorowy obraz w nocy,bez dodatkowych źródeł światła. Jeden z obiektywów rejestruje jasność otoczenia, natomiast drugi przechwytuje informacje o kolorze. Dzięki inteligentnym algorytmom kamera powiadomi także użytkownika o pojawieniu się osób i pojazdów w określonych wcześniej strefach. W reakcji na wykrycie ruchu kamera odtworzy nagrany wcześniej komunikat, który może być ostrzeżeniem dla intruza lub zaproszeniem dla gości.  Co więcej, certyfikat IP67 skutecznie chroni urządzenie przed zmieniającymi się warunkami atmosferycznymi. Nie straszne są jej więc warunki pogodowe. Ponadto producent EZVIZ oferuje dla tego modelu darmowy zapis w chmurze.

Powiązane artykuły