Bezpieczny wyjazd? Ubezpieczenie na wyjazd!

Zagraniczny wyjazd na narty? Koniecznie się ubezpieczmy, by uniknąć gigantycznych kosztów transportu i leczenia, gdy na stoku powinie nam się noga

Spis treści

Zagraniczny wyjazd na narty? Koniecznie się ubezpieczmy, by uniknąć gigantycznych kosztów transportu i leczenia, gdy na stoku powinie nam się noga

Każdy wyjazd dłuższy lub krótszy, daleki lub bliski – obciążony jest ryzykiem. Tak wiele rzeczy może się zdarzyć! A im dalej od domu, tym ciężej sobie z większością z nich poradzić. Zamiast jednak psuć sobie urlop na zadręczanie się myślami w stylu: „a co jeśli?” – wykupmy odpowiednie ubezpieczenie na wyjazd, które w razie pojawienia się różnego rodzaju komplikacji, pozwoli nam się z nimi rozprawić szybko i skutecznie. Jaką polisę możemy kupić, na co zwrócić uwagę porównując oferty?

Po co nam ubezpieczenie na wyjazd?

Ubezpieczenie na wyjazd pozwoli cieszyć się urlopem, nawet jeśli zdarzy się wypadek - koszty leczenia nie obciążą dodatkowo naszego budżetuPolisy podróżne mają dać nam gwarancję, że w razie jakiś nieprzewidzianych wydarzeń, wypadku lub nagłej choroby – uda nam się rozprawić z kłopotami bez chaosu generującego dodatkowy stres i bez ponoszenia ogromnych kosztów. Ubezpieczenie zawsze powinno być skrojone na miarę naszych potrzeb i oczekiwań – w różnych krajach różny jest bowiem dostęp do specjalistów, inne są koszty leczenia, transportu itd. Wszystko zależy od tego gdzie się wybieramy, z kim i co planujemy tam robić. Zdecydowanie mniejszym ryzykiem obarczone jest leżenie przez kilka dni na plaży, niż szusowanie po górskich stokach, prawda?

Wybieramy polisę

Inna będzie suma ubezpieczenia dla osób planujących aktywne uprawianie sportu, a inna dla turystów planujących spokojny relaks na plaży - różne jest bowiem ryzyko związane z danym sposobem spędzania czasuDecydując na się na zakup polisy podróżnej musimy wybrać odpowiednią dla nas sumę ubezpieczenia (to maksymalna kwota, do której ubezpieczyciel będzie pokrywał koszty związane z zdarzeniami podczas naszego wyjazdu), dokładnie zapoznać się z OWU (Ogólne warunki ubezpieczenia) oraz wykluczeniami w nim zawartymi, a także w razie potrzeby wybrać właściwe klauzule dodatkowe. Przykładowo w podstawowym ubezpieczeniu podróżnym będzie gwarancja pokrycia kosztów (do wyżej wspomnianej sumy ubezpieczenia) leczenia zachorowań nagłych oraz następstw nieszczęśliwych wypadków (w tym: konsultacje, badania, zabiegi, operacje, pobyt w szpitalu, leki), poszukiwanie i ratownictwo osoby ubezpieczonej oraz transport chorej osoby ubezpieczonej do kraju. Klauzule dodatkowe mogą rozszerzyć zakres ubezpieczenia o inne usługi, tj. np.: transport dla osób bliskich (jeśli np. osoba ubezpieczona jest jedynym kierowcą), czy wizytę bliskich w szpitalu. Warto również wziąć pod uwagę rodzaj aktywności planowanej w czasie wyjazdu – inne będzie ubezpieczenie turystyczne dla osób planujących zwiedzanie, a inne dla tych, którzy planują aktywne uprawianie sportów.

Powiązane artykuły