Architektura w obiektywie

Nocne ujęcia mają swój niezaprzeczalny urok i magię

Spis treści

Dobre ujęcie to takie, które oddaję głębie nawet płaskiego wnętrza i jego projektu

Robimy coraz więcej zdjęć. Fotografujemy wszystko co dla nas ważne: ludzi, miejsca, emocje… Podróżując i zwiedzając nowe zakątki Polski i świata pstrykamy kolejne ujęcia, próbujemy zatrzymać w kadrach unikatowe chwile tworząc bazę pamiątek i wspomnień. Fotografia architektury jest łatwa i trudna zarazem. Łatwa, bo fotografowane obiekty na pewno się… nie poruszą. Trudna, bo skoro się nie ruszają to ryzyko banalnych, powtarzalnych i nudnych ujęć jest spore. Jak się zatem zabrać do robienia zdjęć budynkom i wnętrzom budynków?

Perfekcyjne ujęcie

Nocne ujęcia mają swój niezaprzeczalny urok i magięAby zrobić ciekawe zdjęcie architektury należy poświęcić trochę czasu na dokładne przyjrzenie się obiektowi, przespacerowanie się wokół niego, rozpoznanie najbliższego otoczenia i przeanalizowanie tła. Zdjęcie może przedstawiać całość budynku lub wnętrza, albo koncentrować się na jakimś detalu i wokół niego budować obraz. Zanim uda nam się zrobić perfekcyjne ujęcie – dobrze przetestować różne kąty widzenia, pory dnia i oświetlenie. Warto przełamywać schematy, np. większość dużych budynków fotografowana jest z dołu, może uda się zrobić zdjęcie z innego poziomu, wykorzystać okno lub balkon innego budynku? Dobre zdjęcie wnętrza to ujęcie w miarę pełne, wydobywające kolory, uwypuklające dodatki…

Profesjonaliści w fotograficznym fachu

Zdjęcie makiety, a wygląda jak "żywy" budynek z rozmytym tłemJeżeli jednak mamy firmę, a jej wizerunek i obroty w dużej mierze zależą od dobrze zrobionych zdjęć będących kluczowym elementem oferty czy reklamy – zlećmy fotografowanie profesjonalistom. Deweloperzy, ludzie zajmujący się handlem nieruchomości, właściciele galerii handlowych, hotelarze i restauratorzy – mogą skorzystać z usług Flash Group, czyli poznańskiej agencji fotograficznej działającej w całej Polsce (więcej informacji tutaj: http://flash-group.pl/blog/fotografia-architektury/) – grupa od lat tworzy na zlecenia wizualne przekazy robiąc zdjęcia ludziom, produktom oraz architekturze właśnie. Obraz jest w marketingu bardzo ważny, potencjalni klienci klikają zdecydowanie częściej na zdjęcia niż nazwy produktów, czy inwestycji – jeśli więc potrzebna wam profesjonalna fotografia architektury w Poznaniu i nie tylko, skorzystajcie z oferty Flash Group.

Powiązane artykuły